українська російська англійська
Донецька ОДА: У Маріуполі введуть в експлуатацію I черга станції очистки зливних стоків
19.07.2012 | 11:32
Донецька ОДА

Сьогодні в Маріуполі голова Донецької облдержадміністрації Андрій Шишацький візьме участь у відкритті першого пускового комплексу станції очистки зливних стоків «Водовідвід від проспекту Нахімова по Кленової балці в Приморському районі». Дана споруда допоможе вирішити проблему очищення значної частини центру міста Маріуполя від зливних і талих стічних вод і знизити їх негативний вплив на екологію міста.

В експлуатацію станція очистки буде вводитися поетапно у дві черги. При цьому під час будівництва, яке було розпочато в 2007 році, були внесені зміни в технологію очищення, відмовилися від технічно і морально застарілих методів. На введеній в експлуатацію станції стічна вода буде очищуватися з використанням механічного та адсорбційного методів. Технологія передбачає очищення від грубих забруднень за допомогою механічних решіток. Для очищення від піску, мулу і шлаків передбачені піскозатримуючі канали. А спеціальні сепаратори та сорбційні фільтри будуть очищати воду від нафтопродуктів.

«Відкриття станції очистки зливних стоків дуже важлива подія не тільки для Маріуполя, а й для всієї області. Адже ми не просто відкриваємо перший пусковий комплекс, ми робимо ще один важливий крок на шляху поліпшення стану екології в нашій області. Використання нової технології очищення зливних вод допоможе знизити їх негативний вплив на екологію і досягти міжнародних стандартів з екологічної безпеки», - зазначив Андрій Шишацький.

Вартість першої черги пускового комплексу склала 10,4 млн. грн. На продовження будівництва станції очистки зливних вод з міського бюджету Маріуполя виділено 8,1 млн.грн, а з обласного екологічного фонду - 6 млн.грн.

Довідково. Станція очистки зливових стоків - заглиблена в землю споруда ємнісного типу, що включає сепаратори, розподільні колектори, збірний колектор і лоток очищених стоків. Проектні показники станції очистки: проектна потужність - 2600 мЗ/год, 62400 мЗ/добу; обсяг водовідведення ґрунтової води - 41 л/сек; кількість уловлюваних відходів: твердих - до 230 т, рідких - до 90 т. Площа ділянки - 1350 м2, площа забудови - 588 м2; будівельний обсяг споруди-2300 м3; площа покриття майданчика - 760 м2.

 

версія для друку