українська російська англійська
Держава послідовно забезпечує житлові права мешканців гуртожитків
19.07.2012 | 15:57
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Уряд і профільне Міністерство послідовно відстоюють право громадян на приватизацію житла. Зрештою, процес приватизації, розпочатий ще на початку незалежності нашої країни, має бути завершений, упевнений Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк. Мінрегіон послідовно проводить роботу і розробляє нормативно-правову базу, яка забезпечить реалізацію житлових прав мешканців гуртожитків, які були включені до статутних капіталів корпоратизованих підприємств.

Президент підписав Закон «Про загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2012-2015 роки». Це дає право мешканцям державних гуртожитків приватизувати приміщення, які вони займають, після того, як будівлі передадуть у власність територіальних громад. «Програма, розроблена Мінрегіоном, схвалена Парламентом та підписана Президентом, нарешті вирішує це питання для людей, що живуть у гуртожитках державної власності», – зазначив Анатолій Близнюк, коментуючи прийняття та підписання Закону «Про Загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2012-2015 роки».

Законодавчим актом затверджено Програму, визначені джерела її фінансування, матеріально-технічні та трудові ресурси територіальних громад та суб'єктів господарювання, у власності, управлінні чи повному господарському віданні яких перебувають гуртожитки. Зокрема, у власність територіальних громад планується передати 214 гуртожитків у поточному році, 263 - у 2013-му, 294 - у 2014-му та 287 гуртожитків у 2015-му році. Пооб’єктний перелік гуртожитків, їхня кількість та орієнтовні обсяги фінансування включені до Програми за поданням Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій. Фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів у рівному співвідношенні.

«Аналіз інформації з регіонів свідчить, що передачу до комунальної власності гуртожитків стримує низка питань, а перш за все – брак коштів у місцевих бюджетах. Основними проблемами є відсутність технічної документації – інвентарних справ, схем інженерних мереж, а також джерел фінансування на їх відновлення», – відзначає очільник Мінрегіону Анатолій Близнюк.

Також, за його словами, ускладнюють передачу до комунальної власності незадовільний технічний стан, який вимагає капітального ремонту будівель, необхідність переведення мешканців на індивідуальні абонентські розрахунки з підприємствами тепло-, електро-, газо-, водопостачання і водовідведення, передача інженерних мереж спеціалізованим комунальним підприємствам.

Програмою передбачені наступні взаємні обов’язки: держава виділяє місцевим бюджетам кошти на виготовлення необхідної технічної документації, капітальні ремонти чи ремонт дахів, внутрішньобудинкових мереж тепло-, водопостачання, водовідведення, електромереж та ліфтів, а органи місцевого самоврядування на підставі проектної документації розраховують необхідні обсяги фінансування. При цьому роботи оцінюються на основі опосередкованої вартості робіт у даному регіоні, розрахованої регіональними підрозділами Державного науково-дослідного та проектно-вишукувального інституту «НДІпроектреконструкція».

Нагадаємо, виконання Програми забезпечить прийняття у власність територіальних громад 1058 гуртожитків загальною площею 2 млн. 457 тис. квадратних метрів. Необхідний обсяг видатків становить 1 млрд. 224 млн. 400 тис. гривень, з них кошти Державного бюджету – 612 млн. 200 тис. гривень.

 

 

 

версія для друку