українська російська англійська
Мінрегіон відстоює права мешканців гуртожитків корпоратизованих підприємств
20.07.2012 | 11:54
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

На виконання  Закону України «Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення правового регулювання забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків)», Мінрегіоном вжито заходів щодо передачі у комунальну власність гуртожитків, які було включено до статутних капіталів товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації).

«У листопаді минулого року розроблений проект Програми передачі у власність територіальних громад гуртожитків, які було включено до статутних капіталів товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації). Під час його погодження із заінтересованими органами влади Мінрегіон отримав значну кількість зауважень, пов’язаних із відсутністю достовірних даних про кількість гуртожитків вказаної категорії, їхній фактичний статус в теперішній час. Відомості місцевих органів влади та Фонду державного майна України суттєво відрізняються між собою», – повідомив керівник Мінрегіону Анатолій Близнюк.

За його словами, ФДМУ повідомив про 855 гуртожитків, які увійшли у статутні капітали підприємств, проте за даними місцевих органів влади таких налічується 924 одиниці. При цьому більшість представників місцевих органів влади повідомили, що збір необхідної інформації в повному обсязі потребує значного часу та кропіткої роботи з органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання, до статутного капіталу яких включено гуртожитки. 

Разом з тим Мінрегіон розробив проект Порядку надання суб’єктам господарювання, що були утворені у результаті корпоратизації чи приватизації державних та комунальних підприємств, до статутного капіталу яких включено гуртожитки, компенсації за передачу цих гуртожитків у власність територіальних громад, та проект постанови Кабінету Міністрів України про його затвердження. Зараз опрацьовуються зауваження отримані за результатами погодження із заінтересованими центральними органами виконавчої влади, після чого він буде направлений на повторне погодження.

 

 

 

версія для друку