українська російська англійська
Микола Азаров: Шляхи зниження аварійності та підвищення безпеки руху знайдемо разом з громадськістю
20.07.2012 | 12:33
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров та представники громадських об’єднань у сфері безпеки дорожнього руху мають намір знайти шляхи зниження аварійності та підвищення безпеки на дорогах.

«Я хотів би з вами порадитися з питання, яке ми уже обговорювали під час засідання Уряду. Насамперед, це стосується першочергових кроків, що необхідно зробити у стратегічному плані, щоб покращити ситуацію на наших дорогах. Ті аварії, які відбулися останнім часом з великою кількістю людських жертв, в тому числі і за участю громадян інших держав, не можуть нас не турбувати», - заявив Микола Азаров, розпочинаючи зустріч з представниками громадських об’єднань у сфері безпеки дорожнього руху .

За його Прем’єр-міністра, думка експертів для нього надзвичайно важлива: «Я хочу послухати вас, представників громадських організацій, хочу дізнатися, на ваш погляд, необхідно зробити, які заходи потрібно здійснити, які зміни в законодавство внести, які документи прийняти, що треба змінити в організаційному плані, а також проаналізувати, чи справляється зі своєю роботою профільні відомства. Давайте відверто про це обміняємося думками».

Як підкреслив Глава Уряду, для посилення безпеки на українських дорогах робиться доволі багато: покращується якість покриття дорожнього полотна, проводиться регулярна інвентаризація стану автомобільних доріг, виділяються рекордні суми на фінансуванні на ремонт існуючих доріг та будівництво нових магістралей.

Тільки в поточному році передбачено в бюджетах всіх рівнів більше 4 млрд. грн. для будівництва, реконструкції, ремонту і утримання вулиць, комунальних доріг та доріг місцевого значення. А також 15 млрд. грн. - на будівництво та ремонт магістралей та доріг загальнодержавного значення. За його словами, за останні два роки відремонтовано і введено в експлуатацію близько 3 тис. км.

«Ми з вами бачимо, що реальне покращення по основних наших магістральних напрямках є. Але ж назвати це задовільною ситуацією, пов’язаною з безпекою дорожнього руху неможна», - зазначив Микола Азаров та додав, що є як суб’єктивні, так і об’єктивні причини такої ситуації.

Так, підкреслив Глава Уряду, кожен рік приблизно 300 тис. нових автомобілів з’являється на вітчизняних дорогах. «Ми не бачимо так званого кладовища старих автомобілів, які можна спостерігати в інших країнах. Тобто, у нас спостерігається приріст автомобільного транспорту. Він відбувається насамперед у великих містах. Звідси і складності на дорогах, пробки на дорогах,  аварійність», - сказав Микола Азаров. Крім того, за його словами, щорічно збільшується автобусний парк, росте інтенсивність руху і обсяги пасажироперевезень. «Ці та інші фактори, безумовно, впливають на безпеку руху», - додав Прем’єр-міністр.

Він також зауважив, що ряд аварій трапляється через суто людський фактор – водії перевтомлюються і засинають за кермом. Цьому питанню, підкреслив Микола Азаров, слід приділити особливу увагу.

 

версія для друку