українська російська англійська
На Волині - понад 300 претендентів на доступне житло
20.07.2012 | 14:53
Волинська ОДА

Перший заступник голови Волинської облдержадміністрації Олександр Башкаленко провів нараду з питань реалізації соціальних ініціатив Президента України щодо здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян.

Участь в її роботі взяли перші заступники голів райдержадміністрацій та міських (міст обласного значення) голів; фахівці, відповідальні за ведення квартирного обліку; керівники філій банківських установ, що виявили бажання надавати іпотечні кредити; директори будівельних компаній, об’єкти яких відібрані Міжвідомчою комісією для участі у програмі.

Як зазначив Олександр Башкаленко, на виконання соціальної ініціативи Президента України щодо доступності житла для Волині з державного бюджету виділено 22,6 млн грн. «Державна компенсація ставки за іпотечними кредитами суттєво збільшує шанси громадян втілити свою мрію – отримати власне житло. Тому керівники на місцях повинні докласти максимум зусиль для належного інформування мешканців та організації роботи з реалізації програми доступного житла», - звернувся перший заступник голови облдержадміністрації до присутніх.

Нагадаємо, що за програмою передбачено надання іпотечних  кредитів строком до 15 років, під 16% річних у гривні, з яких держава компенсує 13%. Отож, людина сплачує всього 3%.  Програма поширюється на об’єкти будівництва, що були введені в експлуатацію після 2009 року або наразі перебувають стані будівництва, та допущені до участі в програмі відповідним рішенням міжвідомчої комісії.

На сьогодні у Волинській області визначено 4 забудовники: «Луцьксантехмонтаж № 536», «Луцький домобудівельний комбінат», СП ТзОВ «Луцьктехнобуд», «Волиньавтомотосервіс». 

Кредитування за умовами Постанови КМУ на території Волинської області здійснюють “Ощадбанк, “Укргазбанк”, “Укрсоцбанк”, “Укрексімбанк”. У перспективі перелік банків та будівельних компаній буде розширено.

Щодо можливості отримати пільговий іпотечний кредит на сьогодні проконсультувалося понад 300 волинян.

версія для друку