українська російська англійська
Микола Азаров: Уряд довіряє прогнозам провідних світових фінансових організацій
20.07.2012 | 18:30
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд України з повагою і довірою приймає прогнози таких авторитетних фінансових організацій, як Міжнародний валютний фонд і Світовий банк. Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час спілкування з користувачами соціальної мережі Фейсбук, коментуючи прогнози МВФ щодо економічного розвитку України.

«Представники МВФ, Світового банку та інших фінансових організацій, які моніторять ситуацію в Україні, мають можливість досить точно і реалістично прораховувати прогнози розвитку економіки України. І Уряд до них уважно прислухається», - сказав Микола Азаров, зазначивши, що іноді ці прогнози збігаються з нашими, іноді ні.

Як підкреслив Глава Уряду, це не означає, що вони щось роблять навмисно. «Найголовніше завдання - зробити прогноз реалістичним, тому що від цього прогнозу залежить планування видатків бюджету, проведення грошово-кредитної політики Нацбанку і цілий ряд інших найважливіших напрямків політики держави», - додав Микола Азаров.

При цьому Прем'єр-міністр назвав основні чинники, що визначають зниження прогнозних показників. У першу чергу, зазначив він, це економічна рецесія в Євросоюзі, що впливає на зниження попиту на цілий ряд товарних позицій нашої економіки. Другим фактором, на думку, Глави Уряду, є банківська криза, а значить, і відсутність вільних фінансових ресурсів для інвестування в українську економіку. І ще один важливий пункт - це боргова криза, що спричиняє за собою великі труднощі в доступі до ринку капіталу для фінансування дефіциту бюджету, уповільнення темпів економічного розвитку таких великих країн, як Китай, наприклад, що є партнерами України, зниження прогнозу по урожаю ранніх зернових і т.д.

«Я вам перелічив тільки деякі з факторів, які впливають на розвиток нашої економіки. Насправді факторів значно більше. Є внутрішні чинники, є зовнішні фактори. І є, нарешті, заходи Уряду щодо мінімізації впливу негативних факторів на економіку України», - додав Микола Азаров.

За його словами, коли всі ці фактори зводяться до єдиного цілого, а конкретні цифри визначають прогнози зростання економіки, то можуть виникати дискусія і можуть бути різночитання.

«Але ще раз підкреслюю, що жодної навмисності в оцінках я за свій досвід співпраці з МВФ і з Світовим банком не зустрічав. Ми з довірою і повагою ставимося до цих прогнозів», - підсумував Микола Азаров.

 

версія для друку