українська російська англійська
Мінрегіон залучає міжнародні фінансові організації для оздоровлення вітчизняних водогонів
22.07.2012 | 11:07
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України активно залучає міжнародні фінансові організації для вирішення проблеми якості централізованого водопостачання. Про це повідомив виконуючий обов’язки Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Олександр Аліпов на нараді керівників та експертів водопостачання та водовідведення, яка відбулася у Чернігові.

«Обсягів фінансування та наявних можливостей не вистачає для того, щоб забезпечити потребу в якісній воді для всієї території країни. Тому ми працюємо над іншими бюджетними і кредитними програмами, залучаємо міжнародний досвід. Перевага надається проектам, де успішно поєднується співфінансування кредитних організацій та місцевих бюджетів. Так, успішно триває спільний із Світовим банком проект розвитку міської інфраструктури, завдяки якому в системи водопостачання було залучено 80 мільйонів доларів США. Розробляються проекти з іншими міжнародними фінансовими організаціями», – сказав Олександр Аліпов.

За його словами,  головна мета згаданого проекту технічна модернізація обладнання водоканалів, мереж водопостачання, із запровадженням енергозберігаючого обладнання і технологій. У результатіекономія електроенергії, підвищення якості послуги з водопостачання та водовідведення, суттєве зменшення або й повна ліквідація втрат води, перетворення водоканалу зі збиткового на прибуткове комунальне підприємство.

У рамках проекту, який стартував у 2008 році, на розвиток водопровідно-каналізаційного господарства країни залучено  140 млн. доларів у вигляді позики світового банку та ще близькомлн грантових коштів. Позика надається на винятково вигідних умовах, за прогнозом до кінця 2012 року процентна ставка не перевищить 1 відсотка річних. Термін позики – 20 років,  57,53 млн. доларів вкладаються у реабілітація систем в Одесі, Чернігові, Івано-Франківську. На інвестиції в енергозбереження спрямовуються 80,12 мільйонів доларів, які отримають Одеса, Чернігів, Івано-Франківськ, Черкаси, Дрогобич, Калуш, Кам’янець-Подільський, Харків, Коломия, Нова Каховка, Слов’янськ, Бориспіль, Новоград-Волинський та Кременчук.

 

версія для друку