українська російська англійська
На Черкащині спостерігається зростання рівня зайнятості населення
23.07.2012 | 10:57
Черкаська ОДА

На початку року Президентом України Віктором Януковичем проголошено стратегічний курс в соціальній політиці. Не останню роль у забезпеченні добробуту та соціального захисту громадян відіграє наявність роботи, гідний рівень заробітної плати. Завдяки покращенню загальної економічної ситуації на Черкащині спостерігається зростання рівня зайнятості населення віком 15 – 70 років та зниження рівня безробіття.

В області істотно скоротилися масштаби часткового безробіття: частка працівників, переведених на режим неповного робочого часу з економічних причин, скоротилася з 7,2% у 1 кварталі 2011 року до 6,2% у 1 кварталі 2012 року, вдвічі (порівняно з січнем-березнем минулого року) скоротилась частка працівників, які знаходилися у відпустках без збереження заробітної плати і становила 1,4%.

Впровадження європейських підходів до забезпечення громадян гідною роботою сприяло створенню в області 13,6 тис. нових робочих місць.

За 6 міс. ц.р. до центрів зайнятості надійшло 23 тис. вакансій, з яких левова частка передбачалась для робітників, кожна п‘ята – для спеціалістів та осіб, які не мають кваліфікації. Завдяки оперативному підбору необхідних працівників кадрові потреби роботодавців були задоволені в стислі терміни. Черкаська область має один з найвищих в Україні рівень та найменшу тривалість укомплектування вакансій відповідно – 85,4% та 5 календарних днів.

У першому півріччі 2012 р. за сприянням у працевлаштуванні до центрів зайнятості області звернулось 26,7 тис. незайнятих громадян, а всього їх послугами користувалось 51,5 тис. осіб, з них за допомогою служби зайнятості 20,2 тис. громадян працевлаштовано. Особлива увага приділялась соціально вразливим категоріям громадян, в першу чергу дітям-сиротам, випускникам навчальних закладів, безробітним батькам, які мають дітей віком до 6 років, особам передпенсійного віку, інвалідам.

Активно використовувалась можливість залучення населення і до тимчасової зайнятості шляхом організації і проведення оплачуваних громадських робіт, які проводились за різними напрямками та носили соціальну спрямованість. У першу чергу це стосується надання послуг одиноким непрацездатним особам, інвалідам, ветеранам ВВВ.

В області організоване навчання безробітних за професіями, затребуваними на ринку праці, як на базі 44 навчальних закладів області різних форм власності, так і в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, які мають сучасну матеріально-технічну базу та використовують новітні технології.

З початку року за допомоги служби зайнятості майже 5,7 тис. безробітних за замовленням роботодавців пройшли професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації. Підтвердженням ефективності такого навчання є показник працевлаштування безробітних після його закінчення, який в області є найвищим по Україні і становить 94,4%.

Створюються умови для соціального захисту осіб, які потребують додаткових гарантій працевлаштування. Для цього використовуються такі дієві механізми як працевлаштування на заброньовані робочі місця та надання дотацій роботодавцям. Цього року заброньовано 676 робочих місць для працевлаштування осіб із числа соціально вразливих категорій населення. Також не залишаються поза увагою і сільгоспвиробники. З початку року на підприємствах галузі тваринництва за рахунок надання дотацій були створені 83 робочих місця, що дало змогу забезпечити селян постійною роботою.

Прийняття Верховною Радою проекту Закону «Про зайнятість населення», який повинен вступити в силу з 1 січня 2013 року, сприятиме посиленню соціального захисту населення та розширенню можливостей громадян щодо працевлаштування, стимулюванню роботодавців до створення нових робочих місць. Його схвалення народними обранцями стане важливим кроком для побудови в Україні сучасного ринку праці з урахуванням кращих світових стандартів.

 

версія для друку