українська російська англійська
Українські школярі братимуть участь у Міжнародній хімічній олімпіаді
23.07.2012 | 12:00
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

Четверо українських школярів представлять Україну на 44-й Міжнародній хімічній олімпіаді, яка відкривається 21 липня у Вашингтоні (США). Список учасників від України був визначений у квітні 2012 року за підсумками Всеукраїнської шкільної олімпіади з хімії.

Найкращі результати тоді показали учні 11-х класів Ірина Запорожець (місто Балаклея Харківської області), Дмитро Шибанов (м. Севастополь), Ігор Чернюх (м. Львів) і десятикласник Андрій Стельмах (м. Львів). Фінальний етап Всеукраїнської олімпіади з хімії підтримала компанія OSTCHEM, що входить до Групи компаній Дмитра Фірташа Group DF.

У нинішньому році у Міжнародній хімічній олімпіаді візьмуть участь 280 школярів з 73 країн. Протягом 10 днів відбудуться два етапи змагань загальною тривалістю десять годин. Перший етаптеоретичний іспит, другийвирішення практичних завдань. Теоретичні і практичні завдання охоплюють питання з курсів органічної, неорганічної, фізичної, аналітичної хімії, а також біохімії і спектроскопії.

Найвища оцінка, яку можуть отримати учасники змагань, складає 100 балів. За підсумками Олімпіади розіграють майже 30 золотих медалей, близько 60 срібних і близько 90 бронзових нагород. Учасник, який набере найбільшу кількість балів, отримає спеціальний приз.

Українські школярі беруть участь у Міжнародних хімічних олімпіадах з 1994 року. За результатами 17 олімпіад наші юні хіміки здобули 66 медалей – 10 золотих, 29 срібних та 27 бронзових. Протягом останніх років учасники з України у командному заліку посідають місця у першій третині команд і виступають нарівні зі школярами з Німеччини та Великобританії.

 

 

версія для друку