українська російська англійська
Видобуток газу в Україні збільшився на 100,6 млн. м3
23.07.2012 | 14:52
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Видобуток газу в Україні в січні-червні 2012 року досяг 10 118,6 млн. м3, що на 100,6 млн. м3 (1%) більше, ніж за відповідний період 2011 року.

Основний приріст видобутку газу забезпечили державні компанії ДК «Укргазвидобування» та ДАТ «Чорноморнафтогаз».

Збільшення видобутку газу ДК «Укргазвидобування» стало можливим завдяки введенню з початку року в експлуатацію 35 нових свердловин (з них 32 газові та 3 нафтові). Крім того, в червні ДК «Укргазвидобування» ввела в експлуатацію другу чергу Червонодонецької ДКС, що дозволить збільшити видобуток газу на Шебелинському родовищі на 100 млн. м3 щорічно.

ДАТ «Чорноморнафтогаз» збільшило видобуток природного газу за рахунок капітального ремонту свердловин та продовження дооблаштування двох родовищ - Штормового і Архангельського в північно-західній частині шельфу Чорного моря. З початку року на них завершили будівництво 7 свердловин.

Зараз проводяться активні роботи з облаштування Одеського та Безіменного родовищ газу в Чорному морі. Початок видобутку газу на Одеському родовищі запланований на осінь. До кінця року завдяки цьому планується видобути додатково не менше 53 млн. кубометрів. Продовження облаштування Одеського і Безіменного родовищ з використанням двох сучасних СПБУ дозволить вже у 2013 році видобути з родовищ понад 600 мільйонів кубометрів, а з 2014 року - вийти на рівень річного видобутку у понад мільярд кубометрів природного газу.

Нагадаємо, як заявляв Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко, збільшення видобутку власного газу є пріоритетом на шляху до енергетичної незалежності України.

 

версія для друку