українська російська англійська
Частка товарів, що оформлюються за ціною угоди, вже складає 90%
23.07.2012 | 17:13
Прес-служба Державної митної служби

Частка товарів, що оформлюються за ціною угоди, вже складає 90%. Про це під час засідання круглого столу повідомив директор Департаменту митного контролю та оформлення Держмитслужби Сергій Сьомка.

Він нагадав, що у новому Митному кодексі питанню визначення митної вартості приділено особливу увагу. Так визначено вичерпний перелік документів, які митниця має право отримати від підприємця. Передбачено максимальне використання основного методу визначення митної вартості - за ціною угоди. Перехід на інші методи чітко регламентований.

«Після вступ у в дію нового митного законодавства 85% товарів в червні було оформлено із застосуванням 1 методу визначення митної вартості, а саме - за ціною угоди. А в липні 2012 року кількість таких оформлень становить вже 90%», - зазначив Сергій Сьомка.

Він також повідомив, що за період з 1 червня 2012 митними органами прийнято в три з половиною рази менше рішень про коригування митної вартості товарів, а саме - 3882. За аналогічний період минулого року цей показник становив 13 929 таких рішень.

Ще одна новація Митного кодексу - законодавче закріплення часових нормативі митного оформлення на рівні 4-х годин.

Однак вже зараз тривалість митного оформлення в митницях Україні склала лише близько 1години 30 хвилин при імпорті і до 45 хвилин при експорті.

 

 

 

версія для друку