українська російська англійська
На Луганщині облаштують 11 пунктів пропуску по держкордону з РФ
24.07.2012 | 12:00
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

У цьому році в Луганській області у рамках Державної цільової правоохоронної програми «Облаштування та реконструкція державного кордону на період до 2015 року» планується облаштувати відповідно до європейських стандартів одинадцять місцевих пунктів пропуску по кордону з Російською Федерацією. Це надасть можливість створити сприятливі умови для розвитку транскордонного співробітництва та використання транзитного потенціалу України. Про це, зокрема, йшлося на засіданні регіонального відділення Секретаріату Єврорегіону «Донбас» з питань облаштування місцевих пунктів пропуску державного кордону з РФ за участю начальника Головного управління Держкомзему у Луганській області Дмитра Сергєєва.

Землевпорядна служба області у травні-червні цього року здійснила обстеження кожної земельної ділянки, запланованої до використання під розміщення пунктів пропуску, та надала пропозиції щодо порядку їх відведення.

На сьогодні існує проблема щодо оформлення права користування земельною ділянкою під пунктом пропуску, розташованим у прибережній смузі, оскільки право постійного користування землями водного фонду можуть набувати виключно спеціалізовані водогосподарські підприємства.

Для вирішення цього питання необхідно внести зміни до Земельного кодексу України, передбачивши, що право на землі водного фонду може набувати Прикордонна служба України. Саме такі пропозиції й були надані Головним управлінням Держкомзему у Луганській області.

 

 

версія для друку