українська російська англійська
Працівники ветміліції вилучили з обігу понад 590 тонн неякісної тваринницької продукції
24.07.2012 | 14:20
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Одне з серйозних питань безпеки громадян під час літнього курортного сезону, а саме:  недопущення потрапляння в обіг неякісної харчової продукції – стало предметом брифінгу, що відбувся у Міністерстві внутрішніх справ України.

Як зазначив заступник начальника Відділу ветеринарної міліції МВС України Віктор Ващаєв, у цьому році працівниками підрозділу здійснено понад 10 тисяч перевірок місць реалізації, обробки та зберігання продукції тваринного походження та сировини для її виготовлення. У більш ніж половині випадків інспекторами були виявлені серйозні порушення законодавства у сфері якості і безпеки продуктів харчування, що несли загрозу здоров’ю наших співвітчизників.

Правоохоронці зафіксували більше 6,4 тис. адміністративних правопорушень, вилучивши з обігу понад 590 тонн неякісної продукції тваринного походження. 306 тонн вилученої продукції вже визнано компетентними органами особливо небезпечною. Її під контролем працівників ветеринарної міліції було утилізовано на спеціалізованих підприємствах.

Як свідчить аналіз, проведений фахівцями служби, щороку під час курортно-оздоровчого сезону у місцях масового відпочинку людей виникає велика кількість дрібних пунктів громадського харчування та об’єктів роздрібної торгівлі товарами продовольчої групи. У багатьох випадках в них використовується продукція, яка придбана без відповідних документів про якість та безпеку для її споживання людиною. Найчастіше така продукція придбається приватними підприємцями на стихійних ринках та при подвірній закупці у приватному секторі, після чого  перепродається. Крім того, власники подібних напівлегальних закладів не слідкують за дотриманням умов зберігання сировини тваринного походження та готової продукції. Їх якість не відповідає ветеринарно-санітарним вимогам і несе в себе потенціальну небезпеку для здоров’я людей.

За словами Віктора Ващаєва, працівниками підрозділу ветеринарної міліції МВС було припинено діяльність 117 підпільних цехів з виготовлення продукції тваринного походження. За даними фактами інспекторами складені адміністративні матеріали, що були направлені на розгляд судів. За результатами розгляду матеріалів про виявлені порушення у дохід держави було стягнуто штрафних санкцій на суму понад 830 тисяч гривень.

Крім того, за результатами перевірок, проведених працівниками підрозділів ветеринарної міліції, було винесено понад 4 тисячі інспекторських приписів, до органів прокуратури та оперативних підрозділів міліції направлено 305 матеріалів. За грубі порушення чинного законодавства призупинено роботу майже 450 суб’єктів господарювання.

Керівник підрозділу ветеринарної міліції МВС навів кілька кричущих випадків порушень підприємцями елементарних санітарних вимог у погоні за швидким збагаченням, а також відповів на запитання журналістів стосовно тих заходів, що їх вживають працівники служби, аби не допустити витоку в обіг неякісної тваринницької продукції та сировини для її виготовлення.

«Не зважаючи на незначну кількість особового складу – лише 145 працівників – підрозділ ветеринарної міліції й надалі на високому рівні виконуватиме поставлені керівництвом держави завдання щодо забезпечення стабільної епізоотичної ситуації та продовольчої безпеки населення нашої держави», – на завершення брифінгу підкреслив Віктор Ващаєв.

 

версія для друку