українська російська англійська
Для лікування хвороби Паркінсона в Україні є всі групи лікарських препаратів
24.07.2012 | 14:57
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Для лікування хворих на хворобу Паркінсона в Україні є всі групи лікарських препаратів. Згідно з Європейськими та Національними рекомендаціями, це препарати леводопи, в тому числі у комбінації з інгібіторами дофа-декарбоксилази, агоністи дофамінових рецепторів, селективні ингібітори моноаміноксидази, амантадини. Серед цих препаратів є препарати вітчизняного виробництва за доступною ціною. Частина хворих можуть одержувати такі препарати безкоштовно за рецептом згідно з постановою КМУ від 17.08. 1998 року № 1303.

Одним з препаратів для лікування є лікарський засіб «Циклодол», що належить до групи антихолінергічних препаратів, і згідно із сучасними рекомендаціями може бути застосований в окремих дуже рідкісних випадках, що обумовлено великим спектром побічних дій даного лікарського засобу, а також звиканням до нього. «Циклодол» призначали хворим в Україні 10-20 років тому для лікування хвороби Паркінсона, у зв’язку з тим, що були відсутні інші лікарські засоби. Сьогодні в Україні незначний відсоток хворих продовжує приймати цей препарат. В більшості випадків хворих перевели з прийому «Циклодолу» на більш ефективні та безпечні лікарські засоби.

Фахівці МОЗ радять тим, хто продовжує приймати «Циклодол», поступово зменшувати дозу його прийому, а замість нього приймати інші препарати. Правильну схему лікування може призначити невролог за місцем проживання. Також варто звернутися до  центрів з лікування хворих на хворобу Паркінсона. Такі центри сьогодні працюють у Києві (Інститут геронтології НАМН України, відділення екстрапірамідної патології),  Вінниці, Львові, Харкові, Полтаві, Черкасах, Одесі, Ужгороді, Луганську, Хмельницькому, Сумах, Дніпропетровську, Донецьку, Маріуполі, Запоріжжі, Чернівцях та інші.

Водночас для забезпечення потреби хворих саме у «Циклодолі», за інформацією ПАТ НВЦ «Борщагівський ХФЗ», 60 тис. упаковок  препарату надійшли до дистриб’юторської мережі (ТОВ «БаДМ», СП «Оптима Фарм, ЛТД», ПрАТ «Альба Україна»).

Станом на 13.07.2012 лікарський засіб «Циклодол», таблетки по 5 мг № 40 (10х4) у блістерах та таблетки по 2 мг № 40 (10х4) у блістерах виробник/заявник: ПАТ НВЦ «Борщагівський ХФЗ» (Україна), був зареєстрований в Україні та внесений до Державного реєстру лікарських засобів.

 

Довідково

Згідно з офіційною статистикою МОЗ України на 01.01.2012 року в Україні зареєстровано 23 076 хворих на хворобу Паркінсона, що становить 61,4 на 100 тис. населення. Кожного року від 2300 до 2500 хворих вперше захворюють на цю недугу.

 

версія для друку