українська російська англійська
МНС підбило підсумки діяльності за півріччя
24.07.2012 | 15:20
Прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій

24 липня в Міністерстві надзвичайних ситуацій відбулося засідання Колегії МНС, на якому були підбиті підсумки діяльності відомства за перше півріччя поточного року. Під час заходу були також визначені завдання МНС на наступні 6 місяців. У засіданні взяли участь перший заступник Міністра Віталій Бут, заступники Міністра Василь Квашук та Володимир Сиротін, керівники департаментів МНС, начальники головних територіальних та територіальних управлінь МНС в областях, Криму, містах Києві та Севастополі, народний депутат України Сергій Василенко та головний консультант головного управління з питань регіональної та кадрової політики Адміністрації Президента Тетяна Акімова.

 Під час заходу найбільше уваги приділялося забезпеченню пожежної безпеки в екосистемах України, зокрема недопущенню лісових пожеж та займань на торфовищах. Дані питання особливо актуальні з огляду на те, що Український гідрометеорологічний центр МНС прогнозує рекордно високу температуру повітря у найближчі дні. Крім того, обговорювалися можливості МНС зменшити кількість надзвичайних подій на водних об'єктах, а також посилити роз'яснювальну роботу з громадянами про дотримання правил безпечної поведінки під час відпочинку на воді. Також була приділена увага шляхам вдосконалення проекту Кодексу цивільного захисту України, який пройшов перше читання у Верховній Раді.

 «Завдяки ефективним заходам запобігання та реагування на надзвичайні ситуації збережено позитивну тенденцію до зменшення їх кількості. Найоперативніше діяли за призначенням підрозділи територіальних органів Міністерства у Дніпропетровській, Кіровоградській, Сумській, Харківській та Хмельницькій областях», - повідомив Василь Квашук.

 За його словами, протягом півріччя підрозділи сил цивільного захисту забезпечили своєчасне  реагування на всі надзвичайні ситуації, в тому числі на ліквідацію понад 34 тисяч пожеж.

 У свою чергу директор Департаменту управління рятувальними силами Григорій Марченко доповів, що МНС вживає всі необхідні заходи для зменшення кількості лісових пожеж та завданих ними збитків.

 «Практика, яка використовується з минулого року дала високий результат. Ми реагуємо на всі випадки пожеж і загорань на початковому етапі їх виникнення, не чекаючи на Державне агентство лісових ресурсів та інші відомства. Найголовніше в даному випадку - своєчасно залучити необхідну кількість сил і засобів. Наземні та авіаційні сили повинні діяти комплексно, гасіння здійснювати безперервно в цілодобовому режимі. Спостереження за районом пожежі не припиняється ще протягом доби після її ліквідації для недопущення повторних загорань», - наголосив Григорій Марченко.

Він також повідомив, що завдяки вжитим заходам порівняно з минулим роком зменшилася на 26 % площа осередків загорань в лісах та скоротилася на 28% кількість пожеж.

 Крім того, директор Департаменту управління рятувальними силами запевнив усіх присутніх, що ліквідація наслідків надзвичайної ситуації на території військової частини в м. Лозова Харківської області проходить відповідно до визначеного плану та термінів.

 «Програма розрахована на 3 роки. Зараз ми знаходимося якраз на екваторі її виконання. Всього з початку робіт ми очистили близько 60% території. Ми залучили 190 осіб та 54 од. техніки. Таким чином, працюємо навіть з випередженням. На 2012 рік наше завдання очистити 100 га. На цей час завершено очистку більше 50 га, знешкоджено понад 5 тис. 300 тонн боєприпасів, у тому числі знищено контрольованим підривом 1 тис. 120 тонн», - повідомив Григорій Марченко.

За словами Василя Квашука, пріоритетними завданням для МНС і в подальшому залишається забезпечення  постійної готовності та своєчасне залучення сил і засобів для реагування на пожежі, в тому числі в природних екосистемах. Особливу увагу слід приділити готовності пожежних автомобілів підвищеної прохідності з великим запасом води, інженерної та спеціальної техніки.

Ще один з основних напрямків діяльності відомства – подальший розвиток міжнародного співробітництва в галузі  цивільного захисту з акцентом на поглиблення прикордонного та транскордонного співробітництва.

Також МНС продовжуватиме виконання заходів зі створення та впровадження системи екстреної допомоги населенню за єдиним номером 112.

«Хочу акцентувати увагу начальників територіальних підрозділів МНС на декількох аспектах нашої діяльності. В першу чергу – це забезпечення пожежної безпеки в країні. Синоптики передають спекотну погоду. Торфи, ліси, хлібні масиви – це три речі за якими нам треба і вдень і вночі пильнувати. Друге питання – це осінньо-зимовий період. Уже зараз необхідно розпочати до нього підготовку. І третє – це виплата заробітної плати особовому складу МНС. Міністр робить все, для того щоб заробітна плата надсилалася вчасно, ви в свою чергу повинні зробити усе можливе, щоб люди на місцях її отримували вчасно», - підсумував Віталій Бут.

версія для друку