українська російська англійська
Микола Азаров: Уряд розробив заходи стимулювання збільшення обсягів інвестицій
24.07.2012 | 16:58
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд розробив ряд заходів, спрямованих на зростання обсягів інвестицій та підвищення ефективності їх використання.

Про це заявив Прем’єр-міністр Микола Азаров у вівторок під час консультацій із провідними вченими-економістами.

«Ми розробили кілька важливих законопроектів, спрямованих на стимулювання притоку інвестицій, причому ефективних інвестицій. Ми готові піти на ряд радикальних заходів у частині надання податкових та інших стимулів для розвитку інвестиційних проектів», - сказав Микола Азаров.

Він додав, що у пакеті законопроектів, які розробив Уряд, чітко визначені критерії для надання стимулів, спрямованих на підвищення ефективності використання інвестиційних ресурсів – в першу чергу це критерій створення нових високооплачуваних робочих місць.

Прем’єр відзначив, що для цього необхідно змінювати інвестиційну модель, яка десятиліттями використовувалась в Україні, оскільки вона є неефективною.

«Нам потрібен розвиток не на екстенсивній основі, як це у нас відбувається й досі, - нам потрібен інтенсивний розвиток на основі інноваційних інфраструктурних проектів», - переконаний Глава Уряду.

Микола Азаров поінформував, що на сьогодні в Україні понад 60% інвестиційних ресурсів – це власні кошти підприємств, а тому, за його словами, необхідно збільшувати частку залучених ресурсів, зокрема кредитних та інвестиційних.

Прем'єр-міністр зазначив, що до урядового пакету законопроектів входить проект закону «Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки», який має на меті створення нових робочих місць. Також напрацьовані зміни до Перехідних положень Податкового кодексу щодо особливостей оподаткування суб’єктів господарської діяльності, які реалізують інвестиційні проекти у пріоритетних галузях економіки.

 

версія для друку