українська російська англійська
Підписано меморандум з реформування кримінальної юстиції щодо неповнолітніх
25.07.2012 | 09:56
Прес-служба Державної пенітенціарної служби

24 липня в приміщенні Державної пенітенціарної служби України відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Державною пенітенціарною службою України та Агрітім Канада Консалтинг Лтд щодо реалізації Проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні».

Участь у підписанні Меморандуму взяли Радник Агрітім Канада Консалтинг, керівник Проекту Таня Сенфорд Аммар та начальник департаменту кримінально-виконавчої інспекції та соціально-психологічної роботи з засудженими ДПтС України полковник внутрішньої служби Олег Янчук.

Меморандум передбачає реалізацію спільних заходів визначених Указом Президента України від 24 травня 2011 року № 597/2011 «Про Концепцію розвитку кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» з урахуванням міжнародного досвіду та найкращих практик. Державною пенітенціарною службою України спільно з представниками проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» планується:

- розробка методики та програми профілактики вчинення повторних злочинів серед неповнолітніх, які знаходяться на обліку у кримінально-виконавчій інспекції ДПтС України;

- розробка Порядку проведення оцінки ризиків скоєння повторних злочинів неповнолітніми, які перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції ДПтС України (за результатами проекту в м. Мелітополі).

- започаткування експериментальної діяльності щодо реалізації програм реабілітації неповнолітніх, які перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції ДПтС України  (м. Чернівці).

- реалізація реабілітаційних програм для неповнолітніх, які знаходяться на обліку у кримінально-виконавчої інспекції ДПтС України;

Реалізація заходів запланована протягом 2012 – 2013 років.     

Крім того планується продовжити роботу по реалізації пілотних проектів у м. Мелітополі та Івано-Франківську спрямованих на створення ефективних моделей профілактики правопорушень, розробки програм реабілітації неповнолітніх, які перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції.

Реалізація зазначених заходів надасть можливість покращити стан надання засудженим неповнолітнім, які перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції послуг комплексної допомоги (психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, інформаційних, юридичних послуг тощо), що сприятиме зниженню рівня рецидиву злочинів та поверненню неповнолітніх до нормальних умов життєдіяльності.

версія для друку