українська російська англійська
Уряд визначив нову інвестиційну політику
25.07.2012 | 11:19
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд пропонує реалізувати нову інвестиційну політику. Про це повідомив Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України 25 липня 2012 року.

Для посилення стійкості української економіки в умовах рецесії світової економіки в Україні необхідно максимально, всіма засобами стимулювати внутрішній попит.

«Те, що ми зробили відповідно до соціальних ініціатив Президента: підвищили тарифні ставки оплати праці, підвищили трудові пенсії, зараз почали підвищувати пенсії військовим, підняли пенсії інвалідам війни, інвалідам Чорнобиля, інвалідам виробництва – це дуже правильно. Так ми будемо діяти і далі», – повідомив Микола Азаров. При цьому він наголосив, що більшому внутрішньому попиту повинна відповідати більша внутрішня пропозиція. А для цього потрібне збільшення інвестицій у вітчизняне виробництво.

Минулого року Уряд розпочав реалізацію кількох державних програм з підтримки інвестиційної діяльності та вітчизняного виробництва. Внаслідок цього обсяги освоєння капітальних інвестицій у першому півріччі поточного року зросли майже на чверть. Відповідно збільшилась кількість робочих місць. А рівень безробіття знизився до 1,6% від загальної кількості населення працездатного віку. У червні 2012 року на 80 тисяч зменшилася кількість осіб, що перебували на обліку в Державній службі зайнятості.

Але цього, на переконання Миколи Азарова,  недостатньо в сучасних умовах. Адже більше 60% інвестицій – це власні кошти підприємств. Це обмежує інвестиційний потенціал.

«Нам потрібна справжня ескалація інвестиційної діяльності», - зазначив Микола Азаров. При цьому він наголосив, що поточного року вперше за 20 років почала зростати частка інноваційної продукції у вітчизняному виробництві і таку тенденцію необхідно підтримати і зміцнити.

«Саме з цією метою Уряд пропонує нову інвестиційну політику. Політику, що стимулює зростання як обсягів інвестицій в промисловість, науку і сільське господарство, так і якості цих інвестицій», - повідомив Микола Азаров.

Було розроблено пакет законопроектів, зокрема, про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки, та зміни до перехідних положень Податкового кодексу щодо особливостей оподаткування інвестиційних проектів у пріоритетних галузях. Уряд готовий піти на достатньо радикальні заходи, дати максимальну свободу інвестиційній активності там, де планується велика віддача, де створюються новітні високооплачувані робочі місця.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі та Міністерству фінансів врахувати у законопроектах пропозиції наших провідних економічних експертів, які в цілому під час зустрічі з Главою Уряду 24 липня позитивно відгукнулись про такий новий курс і висловили корисні поради та зауваження.

версія для друку