українська російська англійська
Експорт зерна у поточному маркетинговому році становитиме 20-21 млн тонн
25.07.2012 | 15:54
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

З урахуванням перехідних запасів урожаю минулого року та очікуючи виробництво у поточному році на рівні 45-46 млн тонн Україна зможе поставити на зовнішні ринки 20-21 млн. тонн зерна, повністю забезпечивши при цьому внутрішні потреби споживання. Про це сьогодні, 25 липня, під час брифінгу в Кабінеті Міністрів повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

«Наш прогноз щодо експорту – 20-21 млн. тонн зернових. Це враховуючи перехідні запаси, які становлять близько 10 млн тонн та прогнози по врожаю 2012 року», - сказав міністр.

За словами очільника Мінагрополітики, підвищення цін на зерно на зовнішніх ринках дещо знизило динаміку експорту.

«За липень ми про експортували 950 тисяч тонн зерна. Це пов’язано з тим, що на світовому ринку спостерігається підвищення цін на зерно, тому зовнішній споживач дещо скоротив закупівлю, аби проаналізувати ситуацію на ринку», - прокоментував Міністр.

Водночас Микола Приисяжнюк підкреслив, що підвищення світових цін є позитивним фактором для українського аграрія, адже це дасть змогу отримати прибуток при дещо меншому порівняно з минулим рекордним роком валовому зборі.

 

версія для друку