українська російська англійська
Аграрний фонд розпочав виплати за другим етапом форвардних закупівель
25.07.2012 | 16:34
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Аграрний фонд перейшов до другого етапу виплат коштів за форвардними контрактами. Наразі проводиться передача зерна від аграріїв на елеватори та розпочато виплату наступних 50% коштів виробникам. Про це сьогодні, 25 липня, під час брифінгу в Кабінеті Міністрів повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

«Сьогодні перші 50% форвардного платежу аграріям повністю виплачено. Тому зараз виробники проводять розрахунок зерном з Аграрним фондом в обмін на складську розписку, і вже здано 316 тис. тонн зерна. Наразі ми виплачуємо наступні 50%, на що Міністерством фінансів виділено 150 млн грн та складений графік платежів, аби Аграрний фонд вчасно виконав свої зобов'язання перед постачальниками», - зазначив міністр.

Окрім того, наголосив очільник Мінагрополітики, 100% укладених контрактів були застраховані, що дало змогу компенсувати втрати від несприятливих природно-кліматичних умов.

«Абсолютно всі контракти були застраховані, і зараз ми бачимо конкретні позитивні результати цього. Для прикладу -  в Аграрного фонду були контракти в Херсонській та Миколаївській областях, де складні погодні умови суттєво знизили врожайність. Оскільки сільгоспвиробник не зміг виконати контракт, страхові компанії на рахунок Аграрного фонду компенсували всю вартість контракту», - повідомив Микола Присяжнюк.

 

 

версія для друку