українська російська англійська
Творчі конкурси у вищих навчальних закладах України тривають
25.07.2012 | 17:08
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

В українських вузах тривають, а в деяких вже закінчилися творчі конкурси. Тож Міністерство поцікавилося у членів приймальних комісій вищих навчальних рівнем активності цьогорічних абітурієнтів у цьому сенсі.

Як розповіли у приймальній комісії  Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого цього року набір оголошено на два напрями: «Театральне мистецтво» та «Кіно-, телемистецтво».

Відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України та Правил прийому до Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого в 2012 році, творчі конкурси розпочалися 18 липня 2012 року та проходять відповідно до розкладу, який затверджено на засіданні приймальної комісії.

У творчих конкурсах брали участь 1160 вступників. Так, на спеціалізації «Акторське мистецтво драматичного театру і кіно» загальний конкурс вступників становить більше ніж 13 осіб (конкурс на одне місце по категорії «Жінки» становить 25 осіб.), а на спеціалізації «Диктор та ведучий програм телебачення» конкурс становить майже 13 осіб. У порівнянні з минулими роками значно збільшився конкурс на спеціалізації: «Організація кінотелевиробництва», «Організація театральної справи».

За розкладом останній творчий конкурс має відбутися сьогодні, 25 липня 2012 року.

Станом на 25 липня 2012 року в університеті не було зареєстровано жодної скарги від абітурієнтів, які вступали цього року. Окрім того, до приймальної комісії  не було жодного звернення вступника з приводу апеляцій.

Творчі конкурси загалом проходять організовано, в спокійній та доброзичливій атмосфері.

За інформацією відповідального секретаря Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського, професора  В. В. Петриченка  станом на 24 липня 2012 року у НМАУ імені П. І. Чайковського закінчилися вступні творчі випробування при вступі на освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра з таких напрямів: «Музичне мистецтво», «Театральне мистецтво»,  «Культурологія».

Станом на 17 липня 2012 року від абітурієнтів подано 470 заяв.  У конкурсному відборі взяли участь абітурієнти, які представляли майже всі регіони України. Крім фахових вступних випробувань, які було проведено,  абітурієнти подавали сертифікати ЗНО з української мови та літератури та історії України або іноземної мови (для вступників на напрямів «Культурологія»). Усі дані оприлюднено в системі Конкурс. Результати творчих випробувань оцінювалися за шкалою від 100 до 200 балів. За рішенням Приймальної комісії НМАУ ім. П. І. Чайковського був визначений мінімальний  бал для допуску до участі у конкурсі з творчих випробувань, яким вважався бал не нижчий за 144.

Усі творчі випробування відбувалися відповідно до розкладу. У порівнянні з минулим роком конкурс значно збільшився майже по кожній спеціалізації. Традиційно великий конкурс був на вокальному факультеті. Але й на інших факультетах до останнього випробування конкурсна ситуація залишалася досить активною. Вступні творчі випробування пройшли в доброзичливій атмосфері.  Скарг та апеляцій не зафіксовано.

У Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова вже завершилося проведення творчих конкурсів, що надало можливість виявити талановиту, обдаровану та спортивно підготовлену молодь.

За час проведення творчих конкурсів не було виявлено Приймальною комісією НПУ жодних порушень. Конкурси проходили в творчій та спокійній атмосфері, кожного абітурієнта вислухали, він отримав роз’яснення щодо своїх умінь та навиків.

Це ж підтвердив і Юрій Бульба із громадської мережі «ОПОРА», який був присутній на творчому конкурсі з «Музичного мистецтва», а також був запрошений на засідання Приймальної комісії НПУ.

Результати проведення творчих конкурсів оголошувалися абітурієнтам під час проведення самого конкурсу та реєструвались у Єдиній державній базі з питань освіти.

За словами відповідального секретаря університету, доцента Т. О. Олефіренка, творчі конкурси та фахові випробування в НПУ імені М. П. Драгоманова дозволяють відібрати, а потім і підготувати майбутню педагогічну еліту нації.

Як розповіли в Одеській державній академії будівництва та архітектури, творчий конкурс  проходив за двома напрямами: «Архітектура» (з 16 по 19 липня) та «Образотворче мистецтво» (перша хвиля з 16 по 20 липня і друга – з 21 по 25 липня).

У першій хвилі творчого конкурсу за напрямом «Архітектура» брало участь 118 абітурієнтів, менше ніж 140 балів одержали 7 абітурієнтів; 550-600 балів – 7 абітурієнтів, а у другій хвилі братиме участь 181 абітурієнт.

 

версія для друку