українська російська англійська
Визначено механізм захисту громадян України за кордоном
26.07.2012 | 12:12
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд схвалив Порядок формування і використання закордонними дипломатичними установами України коштів державного бюджету для здійснення заходів щодо захисту прав та інтересів громадян України за кордоном. Відповідну постанову № 651 прийнято 11 липня 2012 року на засіданні Уряду.

Мета затвердженого документу – визначити механізм здійснення заходів щодо захисту прав та інтересів громадян України за кордоном. В першу чергу це стосується українців, які постраждали під час перебування за межами нашої держави та залишилися без засобів до існування внаслідок пограбування, нещасних випадків, аварій та осіб, які стали жертвами торгівлі людьми.

Передбачається, що закордонні дипломатичні установи зможуть надавати постраждалим за кордоном громадянам України матеріальну допомогу, в екстрених ситуаціях допомагатимуть з оплатою проживання, повернення до України, допомагатимуть з перевезенням важко хворих.

Затверджений документ передбачає також можливість евакуації громадян України з місць, де виникли або можуть виникнути надзвичайні ситуації та здійснення заходів з посилення безпеки дипломатичних установ.

 

версія для друку