українська російська англійська
Микола Азаров: Реалізація національних інвестиційних проектів - реальний шлях у Європу
26.07.2012 | 13:42
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

«Ось наш реальний шлях у Європу, на найбільш передові позиції економіки», - сказав сьогодні Прем’єр-міністр України Микола Азаров, відвідавши церемонію відкриття річкового  перевантажувального зернового терміналу ТОВ СП «НІБУЛОН» в селі Чирське Переяслав-Хмельницького району.

«Особливо важливим, - підкреслив він, - є те, що мережа таких терміналів будується на Дніпрі, оскільки наша мрія – відродити не тільки його, але й Південний Буг  в якості потужних транспортних артерій».

Такий національний проект, сказав Микола Азаров, «розвантажить автомобільні дороги й залізницю й дозволить перевозити сипучі вантажі найбільш дешевим – річковим  транспортом».

Глава Уряду також підкреслив, що затрати на зберігання збіжжя у новітніх зернових термінальних комплексах на 30% нижчі, ніж на традиційних елеваторах, що дуже важливо, оскільки це впливає на кінцеву вартість зерна.

Також надзвичайно важливо, що елеваторно-термінальне господарство разом з річковим флотом дадуть більше 10 тисяч нових робочих місць з достатньо високою оплатою праці.

Термінал філії «Переяславська» вартістю 170 млн. грн. став другим таким підприємством на Київщині, де з 1 грудня 2011 року у с. Денихівка діє елеваторний комплекс філії «Денихівська». Об’єм зберігання зерна у ньому становить 75,6 тис. тонн, потужність сушарок – 3 тис. тонн на добу, потужність відвантаження на водний транспорт - 10 тис. тонн на добу.

Прем’єр-міністр ставить завдання подвоєння виробництва сільгосппродукції в Україні, зокрема, збільшення обсягів виробництва зернових до 80 - 100 млн. тонн на рік, а овочів – до 30 – 40 млн. тонн. Виконання цього завдання потребує залучення масштабних інвестицій у аграрний сектор, радикальної модернізації ринкової інфраструктури і залучення додатково сотень тисяч фахівців і робітників.   

Темпи зростання інвестицій в АПК набагато вищі, ніж в інших галузях: минулого року інвестиції в сільське господарство порівняно з 2010 роком зросли у 7,2 рази.

 

 

версія для друку