українська російська англійська
Василь Надрага: Співпраця України з МОП є динамічною та системною
26.07.2012 | 14:05
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Питання імплементації трудових стандартів в Україні стали предметом обговорення під час зустрічі першого заступника Міністра соціальної політики України Василя Надраги з директором Департаменту міжнародних трудових норм Міжнародного бюро праці Клеопатрою Думбією-Генрі та юристом цього ж Департаменту Дезері Леклерк. У заході також взяли участь Національний координатор МОП в Україні Василь Костриця, керівники департаментів та фахівці Мінсоцполітики.

Вітаючи гостей, Василь Надрага зазначив, що Україна розглядає допомогу з боку Міжнародного бюро праці як вагомий внесок у просуванні України на її шляху інтеграції у європейську та світову економічні системи, та подякував за активну підтримку з боку МБП у реформуванні соціально-трудової сфери, трудового законодавства, у ефективній реалізації спільних проектів з інспекції праці, регулювання трудової міграції, налагодженні конструктивного діалогу із соціальними партнерами.

«Співпраця України з МОП є динамічною та системною. За роки незалежності ратифіковано 23 конвенції. Уряд приділяє значну увагу їх дотриманню та застосуванню в Україні. Така робота проводиться у тісній співпраці із сторонами соціального діалогу. Однак є й певні труднощі у застосуванні окремих положень тих чи інших ратифікованих конвенцій, про що Комітет МБП зазначає у своїх висновках та надає відповідні рекомендації Уряду України», - сказав перший заступник Міністра.

При цьому Василь Надрага підкреслив, що Уряд постійно працює над цими питаннями, у тому числі й шляхом удосконалення чинного законодавства, розробки необхідних нормативно-правових актів.

Урядовець нагадав, що у травні минулого року Міністерство соціальної політики приймало технічну місію МОП з питання застосування положень Конвенції № 95 «Про охорону заробітної плати». Її рекомендації були враховані Україною при вирішенні проблеми погашення заборгованості із заробітної плати. Наприклад, за час, що минув від візиту МОП, заборгованість із заробітної плати зменшилася з 1324,3 млн. грн. на  324,5 млн. грн. або на 24,5 відсотка, та станом на 1 червня 2012 року становила 999,9 млн. гривень, зауважив Василь Надрага.

Він підкреслив, що і центральна, і регіональна влада продовжують опікуватися та предметно займатися цією проблемою. Триває практика заслуховування звітів посадових осіб різних рівнів управління на засіданнях Комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Так, за період з травня 2011 року по червень 2012 року було проведено 3 засідання цієї Комісії. Зокрема, на останньому (14 червня 2012 року) розглядалося питання про стан погашення заборгованості на підприємствах, відносно яких діють процедури банкротства, і про стан виплати заробітної плати на державних підприємствах. Аналогічні тимчасові комісії працюють в кожній адміністративно-територіальній одиниці.

Водночас з метою підвищення рівня оплати праці та забезпечення легалізації заробітної плати і зайнятості населення - на основі вивчення досвіду розвинутих європейських країн - Мінсоцполітики разом із заінтересованими центральними органами виконавчої влади вже розробило відповідні законопроекти.

Ці законопроекти спрямовані на комплексне вирішення питання про покращення ситуації з легалізацією заробітної плати та зайнятості: передбачене удосконалення порядку укладення трудових договорів, підвищення гарантій в оплаті праці, поширення дії колективних угод та посилення відповідальності за порушення трудового законодавства. Прийняття цих нормативно-правових актів забезпечить підвищення рівня заробітної плати, сприятиме збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів, Пенсійного та інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, покращить соціальний захист працівників, особливо на підприємствах малого та середнього бізнесу, переконані у Мінсоцполітики.

Обговорювалася під час зустрічі й можливість приєднання України до Конвенції МОП «Про працю в морському судноплавстві» (2006 року).

«Хочу ще раз наголосити: так, поки не все вдається вирішити, у нас виникають проблеми із застосуванням тих чи інших положень конвенцій МОП. Але ми відпрацьовуємо ситуацію, як і всі пропозиції, що надходять від МБП. Ми рухаємося вперед й заінтересовані у розвиткові партнерських відносин між Україною та Міжнародною організацією праці», - наголосив Василь Надрага.

Зі свого боку, пані Клеопатра Думбія-Генрі подякувала українській стороні за надану можливість зустрітися й провести діалог щодо подолання розриву в імплементації ратифікованих Україною конвенцій МОП, а також за вичерпну інформацію щодо стану імплементації трудових стандартів в Україні. «Ви йдете, досягаючи прогресу в ратифікації», - резюмувала гостя й запевнила, що МОП завжди готова надати необхідну підтримку.

 

версія для друку