українська російська англійська
Конкурсна комісія готується назвати "100 кращих товарів України"
27.07.2012 | 12:43
Прес-служба Державної інспекції з питань захисту прав споживачів

26 липня поточного року під головуванням Голови Державної інспекції з питань захисту прав споживачів Сергія Орєхова відбулося перше засідання Головної конкурсної комісії Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) «100 кращих товарів України»  у 2012 році.

«Конкурс «100 кращих товарів України» проходить  під патронатом Президента України Віктора Федоровича Януковича, за підтримки Уряду країни  та сприяння Міністерства економічного розвитку та торгівлі України», - підкреслив на початку засідання Голова Держспоживінспекції України.

Сергій Орєхов зазначив: «Основна мета  Всеукраїнського конкурсу - об'єднання зусиль влади і бізнесу, направлене на поліпшення добробуту кожного громадянина країни, на підвищення якості та  конкурентоспроможності вітчизняної продукції на внутрішньому та світовому ринках».

Крім того, керівник відомства звернув увагу присутніх на те, що при проведенні Конкурсу 2012 року особлива увага приділяється питанню задоволеності споживача якістю продукції. І саме цей критерій лягає в основу визначення першої сотні кращих товарів  країни.

Єрмаков Владислав,  перший  заступник  генерального  директора ДП«УкрНДНЦ», нагадав усім присутнім, що конкурс проходить у три етапи: підготовчий, регіональний та загальнодержавний.  На сьогодні завершується регіональний етап Конкурсу, в якому взяло участь 1247 підприємств з 1348 видами продукції. Крім того, в регіонах сформовано Регіональні конкурсні комісії, проведено широку роз’яснювальну та інформаційну кампанію.

Під час засідання Головної конкурсної комісії було схвалено Програму проведення Конкурсу, затверджено склад експертів Конкурсу у 2012 році та розглянуто організаційні питання щодо проведення фінальних заходів, які відбудуться наприкінці жовтня.

Довідково:

Всеукраїнський конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) «100 кращих товарів України» - єдиний державний конкурс якості товарів та надання послуг, який  проводиться з 2003 року на регіональному і загальнодержавному рівнях в 25 регіонах України, м. Києв та  м. Севастополь.

Конкурс проводиться у рамках підготовки й проведення Європейського тижня якості,  з метою об'єднання зусиль, спрямованих на поліпшення якості та конкурентоспроможності вітчизняної продукції, сприяння впровадженню на підприємствах України сучасних методів управління якістю та задоволенню потреб і очікувань споживачів.

Основними завданнями Конкурсу є:

визначення на конкурсній основі кращих зразків української продукції (товарів, робіт, послуг);

сприяння виробництву високоякісної й конкурентоспроможності вітчизняної продукції (товарів, робіт, послуг), насичення якісною продукцією ринків України, задоволення потреб та очікувань споживачів,

підтримки ініціатив і зусиль товаровиробників щодо поліпшення якості продукції (товарів, робіт, послуг);

створення сприятливих умов щодо розробки та впровадження на підприємствах (організаціях, установах) України систем управління якістю та управління навколишнім середовищем;

поширення та пропагування досвіду підприємств та організацій, які виробляють якісну продукцію (товари, роботи, послуги);

підвищення інформованості органів влади, підприємств (організацій), громадських організацій, засобів масової інформації та населення щодо якісної вітчизняної продукції (товарів , робіт, послуг) та її виробників.

версія для друку