українська російська англійська
Пропозиція житла за програмою здешевлення іпотеки перевищила попит
29.07.2012 | 11:26
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

За минулий робочий тиждень (23 – 27 липня) кількість громадян, бажаючих взяти участь у програмі здешевленої іпотеки, збільшилася на 465. Тепер здешевленим кредитом мають намір скористатися 9613 громадян. У програмі зростає кількість житлових будинків, яких за минулий тиждень додалося 33, а також квартир, яких тепер пропонується на 1475 більше. Усього ж у програмі реалізації соціальної ініціативи Президента по здешевленню вартості іпотечних кредитів беруть участь 221 будинок у яких громадянам пропонується 9733 квартири. Вперше за увесь час реалізації програми пропозиція житла перевищила попит.

«До минулого тижня основною причиною повільної видачі кредитів була затримка з акредитацією банками забудовників, а також об’єктів, які пропонуються до участі в програмі. Проте у середу голова Ощадного банку України поінформував Мінрегіон про остаточне врегулювання цього питання. Запроваджено новий злагоджений механізм акредитації, результативність якого має бути значно вищою», – повідомив виконуючий обов’язки Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Олександр Аліпов.

За його словами, над врегулюванням цього питання довелося напружено попрацювати експертам Мінрегіону та банків. Центральна влада та найбільші фінустанови на своєму рівні активно усувають всі можливі перешкоди для реалізації програми здешевленої іпотеки. Натомість у ряді регіонів роботу по реалізації соціальної ініціативи Президента назвати організованою важко.

«У 10 областях не укладено жодного договору та не видано жодного кредиту.  Це є прямим наслідком рівня організації виконання програми на місцях. На минулому тижні більшість кредитів були видані у регіонах, які й так активно включилися в реалізацію соціальної ініціативи Президента», – наголосив Олесандр Аліпов, коментуючи тижневі показники здешевлення іпотеки.

Поступово зростає поінформованість громадян про умови програми та стабільно високою залишається підтримка ініціативи Президента України «Доступне житло». Так, за результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у травні поточного року, громадяни України підтримують соціальні ініціативи Президента. Запровадження для окремих категорій громадян іпотечних кредитів під 2-3% підтримують 84% опитаних, у т.ч. повністю підтримують 58% і швидше підтримують – 26%. 58% опитаних громадян добре поінформовані про оголошені на початку березня соціальні ініціативи Президента, 23% – знають про це в загальних рисах, 10% – щось чули, але зовсім мало і 9% – взагалі нічого не знають. Найкраще поінформовані про соціальні ініціативи Президента люди старшого віку з відносно вищим рівнем освіти.

версія для друку