українська російська англійська
Микола Азаров: Зона вільної торгівлі в СНД збільшить на 35% товарообіг України зі Співдружністю
30.07.2012 | 13:48
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Набрання чинності Угодою про зону вільної торгівлі в СНД дасть змогу збільшити товарообіг України з державами Співдружності на 35%. Про це заявив у понеділок у парламенті Прем'єр-міністр Микола Азаров.

"Після набрання чинності договором очікується, що обсяги торгівлі України з державами СНД збільшаться більш як на третину - на 35%, а це сприятиме і зростанню ВВП країни", - сказав Микола Азаров.

Він підкреслив, що від запровадження ЗВТ в СНД Україна отримає низку переваг. Зокрема, за словами Прем'єр-міністра, положення договору базуються на формах і правилах СОТ, і в ньому чітко зафіксовані всі міждержавні експортно-імпортні мита. "Досягнуто домовленості не розширювати ці переліки і не збільшувати ставки мита", - зазначив Глава Уряду.

Микола Азаров наголосив, що всі торговельні спори в рамках СНД відтепер вирішуватимуться за процедурами і механізмами СОТ, відповідно до яких сторони можуть передати вирішення суперечливих питань на розгляд експертної комісії.

Прем'єр міністр підкреслив, що у договорі є положення і стосовно транзиту вуглеводнів магістральним трубопроводами, згідно з яким передбачається розробка та прийняття окремої угоди протягом шести місяців з дня набуття договором чинності. "Ми вже доручили Миненерговугілля разом з іншими органами виконавчої влади підготувати проект такої угоди", - підсумував Микола Азаров.

 

версія для друку