українська російська англійська
На Одещині пройде міжнародна книжкова виставка-ярмарок
31.07.2012 | 09:50
Одеська ОДА

З 2 по 5 серпня в Одесі за підтримки голови обласної державної адміністрації Едуарда Матвійчука пройде традиційна XVI Міжнародна книжкова виставка-ярмарок «Зелена хвиля». Урочиста церемонія відкриття книжкової виставки-ярмарку пройде 2 серпня о 17.00 на Дерибасівській, де за традицією виставку-ярмарок відкриє Михайло Жванецький.

Як підкреслюють організатори «Зеленої хвилі», протягом шістнадцяти років виставка-ярмарок незмінно зберігає свої особливості. Головна з них - черги за книгами, що рідко трапляється на інших, не менш гідних книжкових форумах. Мета «Зеленої хвилі» - створення умов для збереження та підтримки наших культурних традицій, налагодження зв'язків між читачами, авторами, видавцями і книгорозповсюджувачами.

Проведення масштабного свята книги в Одесі під відкритим небом стало звичним форматом, зручним як для професіоналів видавничо-книготорговельного ринку, так і для любителів книги. Ще одна особливість виставки - її демократичність, тематична і цінова розмаїтість. Причому придбати книги тут можна «з перших рук», часто за цінами видавництв.

Як зазначають організатори виставки, в цьому році враховуючи всі побажання її відвідувачів, в експозиції представлено різні літературні жанри. Буде представлено художню, навчальну, технічну, спеціальну, науково-популярну, духовну, філософську, дитячу літературу; видавничі рішення; електронні книги, періодичні видання, поліграфічні послуги та матеріали, експозиції бібліотек і музеїв. У 2012 році свою участь підтвердили близько 100 учасників. У тому числі - відомі російські та українські видавництва.

В цьому році програма книжкового ярмарку поповнилася новими заходами, покликаними формувати культуру і любов до книг серед широкої аудиторії. Крім традиційних заходів, таких, як конкурси «Одеса на книжкових сторінках», «Мистецтво книги», дитячий фестиваль «Ні дня без рядка», щорічна благодійна акція «Бібліотека в дар», презентації книжкових новинок, зустрічі з авторами, в цьому році вперше в рамках «Зеленої хвилі» за підтримки обласної державної адміністрації пройдуть: конкурс дитячого цифрового малюнка «iParus» і презентація першого друкарського альманаху дитячого літературного конкурсу «Море талантів».

Також вперше в рамках виставки пройде благодійна акція «Книги для дитячого будинку», презентація спеціальної експозиції, присвяченої 35-річчю Одеського літературного музею, Міжнародний літературний конкурс «Є місто, яке я бачу уві сні...», презентація спеціального випуску газети «Всесвітні одеські новини» з роботами лауреатів конкурсу.

Одним з яскравих заходів «Зеленої хвилі» стане творчий вечір «Дух Грузії», присвячений 150-річчю великого грузинського художника Ніко Піросмані. Вечір пройде за підтримки Генерального консула Грузії в Одесі пана Теймураза Нішніанідзе.

 

версія для друку