українська російська англійська
Керівники ВНЗ персонально відповідатимуть за порушення при формуванні рейтингових списків
31.07.2012 | 12:18
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

31 липня відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2012 році закінчується прийом документів від вступників у вищих навчальних закладах ІІІ-ІVрівнів акредитації.

Тож, Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник звернувся з відповідним листом від 30 липня 2012 року № 1/9-538 до керівників вищих навчальних закладів.

Міністр наголосив, що 1 серпня не пізніше 12.00 год. приймальні комісії вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації, форм власності та підпорядкування повинні оприлюднити на своїх інформаційних стендах та веб-сайтах перші рейтингові списки вступників на денну форму навчання, які рекомендовані до зарахування. У зв’язку з цим потребує особливої уваги їх прозоре формування і своєчасне оприлюднення.

Водночас дуже важливо, щоб працівники приймальних комісій компетентно перевірили подані рекомендованими до зарахування вступниками оригінали документів.

11 серпня вищими навчальними закладами повинні бути оприлюднені накази про зарахування на навчання за кошти державного бюджету, а до 25 серпнянакази про зарахування на навчання за кошти фізичних (юридичних) осіб.

Враховуючи суспільну важливість завершального етапу вступної кампанії 2012 року, Дмитро Табачник попередив керівників вищих навчальних закладів про персональну відповідальність за порушення при формуванні рейтингових списків та при підготовці наказів про зарахування, зокрема невиконання вимог пункту 7.1 розділу VII Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2012 році щодо зарахування вступників з балами нижче 124 з непрофільних та 140 з профільних предметів.

Також Міністр звернув увагу керівників на недопустимість формування роздільних рейтингових списків та наказів про зарахування осіб, які вступають на навчання за кошти державного бюджету та на навчання за кошти фізичних (юридичних) осіб (пункт 5.9 розділу V Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2012 році).

Крім того, у листі наголошено на недопущенні зарахування за відсутності ліцензії або з перевищенням встановленого ліцензованого обсягу, відмови у рекомендації до зарахування та зарахуванні поза конкурсом особам, які мають на це право, порушень норм ступеневої освіти у частині зарахування за невідповідними напрямами підготовки, самовільного перерозподілу місць державного замовлення між напрямами, спеціальностями або його невиконання тощо.

Дмитро Табачник попередив керівників, що всі накази про зарахування вищих навчальних закладів незалежно від форми власності та підпорядкування будуть перевірені за допомогою Єдиної державної бази даних з питань освіти.

«У разі встановлення порушень Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2012 році накази про зарахування будуть скасовані, неправомірно зараховані студенти не отримують студентські квитки, а винні у допущенні порушень будуть притягнуті до відповідальності», - зазначив у листі Міністр освіти і науки, молоді та спорту.

 

 

версія для друку