українська російська англійська
Україна та Бразилія активно співпрацюють в освітніх та високотехнологічних проектах
31.07.2012 | 14:11
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

31 липня 2012 року відбулася зустріч Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника з Міністром науки, технологій та інновацій Федеративної Республіки Бразилія Марко Антоніо Рауппом та Надзвичайним і Повноважним Послом Бразилії в Україні Антоніо Фернандо Крузе-де-Мелло.

Сторони обговорили низку питань щодо реалізації діючих високотехнологічних проектів України та Бразилії, які попередньо порушувалися під час перебування Дмитра Табачника у Бразилії – зокрема, проекту «Циклон-4 – Алкантара» в космічній сфері.

Окрім того, сторони обговорили питання участі України в програмі Уряду Бразилії «Наука без кордонів», започаткованої у 2011 році, яка передбачає здобуття бразильськими студентами післядипломної освіти в іноземних вищих навчальних закладах.

Марко Антоніо Раупп розповів, що пріоритетними напрямами програми бразильська сторона визначила такі: інженерно-технологічна освіта, точні та природничі науки, аерокосмічні технології, видобування корисних копалин тощо.

У свою чергу, Дмитро Табачник зазначив, що низка українських вищих навчальних закладів готові прийняти бажану для Уряду Бразилії кількість бразильських студентів. Окремо Міністр повідомив, що в Україні діє програма, за якою іноземним студентам українського походження надаються стипендії під час навчання в Україні, та запропонував  бразильським колегам активізувати відправлення таких студентів до України.

Також Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник обговорив з Міністром науки, технологій та інновацій Бразилії Марко Антоніо Рауппом та Надзвичайним і Повноважним Послом Бразилії в Україні Антоніо Фернандо Крузе-де-Мелло питання підготовки Угоди про визнання дипломів та її можливого підписання під час візиту Президента Бразилії до України.

 

версія для друку