українська російська англійська
Китайський корабель "Циндао" прибув до порту Севастополь
31.07.2012 | 15:16
Прес-служба Міністерства оборони

31 липня до порту Севастополь прибув есмінець ВМФ Народно-визвольної Армії Китаю (НВАК) «Циндао». В штабі українських Військово-Морських Сил відбулася протокольна зустріч командувача виду Збройних Сил України віце-адмірала Юрія Іл’їна з командиром походу – заступником командувача флоту Північного моря ВМФ НВАК контр-адміралом Ян Цзюнфей, командиром корабля – капітаном 1 рангу Ванг Хайджианг та іншими посадовими особами.

Командувач Військово-Морськими Силами Збройних Сил України віце-адмірал Юрій Іл’їн під час бесіди наголосив, що військове співробітництво між флотами двох країн розпочалося ще 10 років тому, і саме з прибуття китайського корабля «Циндао» до порту Севастополя.

Віце-адмірал Юрій Іл’їн висловив сподівання на подальший розвиток співробітництва між ВМС ЗС України та ВМФ Народно-визвольної Армії Китаю, яке, на думку командувача, може вбирати в себе не лише обмін візитами і підготовку кадрів,  а й військово-технічне співробітництво. Він також запевнив, що українські військові моряки зроблять все для того, щоб стоянка корабля у місті була цікавою і змістовною для його екіпажу. Командувач українських ВМС побажав китайським морякам гарного відпочинку і добрих вражень під час перебування в Севастополі і Криму.

Своєю чергою контр-адмірал Ян Цзюнфей зазначив, що особовий склад  есмінця «Циндао», після виконання завдань в рамках антипіратської операції, радий нагоді перебувати у Севастополі і в командуванні українського флоту. За його словами, в екіпажі есмінця з теплотою згадують попереднє перебування корабля в порту Севастополя. На думку контр-адмірала, нинішній захід корабля до порту символізує продовження дружби між нашими країнами і військовослужбовцями і стане черговим внеском в подальше зміцнення відносин між флотами України і Китайської Народної Республіки.

Заплановано відвідування китайськими моряками Академії ВМС ім. П.С.Нахімова, кораблів Центру морських операцій ВМС ЗС України,  обмін візитами між екіпажами китайського та українських кораблів.        

Крім того, моряки есмінця «Циндао» здійснять оглядові екскурсії  по місту Севастополь та відвідають визначні місця Криму.

Своєю чергою мешканці та гості Севастополя матимуть змогу відвідати есмінець «Циндао» з екскурсіями.

Перебування есмінця ВМФ Народно-визвольної Армії Китаю «Циндао»  триватиме до 4 серпня. 

 

 

версія для друку