українська російська англійська
Микола Азаров: На боротьбу із загрозою пожеж повинні мобілізуватися всі
01.08.2012 | 11:15
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

На боротьбу із загрозою пожеж у період спеки повинні мобілізуватися всі: влада, громадськість, відповідні спецпідрозділи. На цьому акцентував увагу Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України 1 серпня 2012 року.

За оцінками метеорологів, температурний режим, який зараз встановився на більшості території України, вже наближається до стихійно небезпечних рівнів. Як мінімум ще десяток днів спека буде панувати в більшості областей нашої країни.

«Це велика загроза і для людей, і для довкілля», - наголосив Микола Азаров, відзначивши високі ризики виникнення пожеж - і в лісах, і в степу, і в гірському Криму.

«Загрозу виникнення пожеж можна і треба мінімізувати і усунути. Для цього потрібно вкрай відповідально і організовано виконати відомі заходи з попередження пожеж», - наголосив Микола Азаров, додавши, що позитивний досвід такої роботи вже був у 2010 році.

Головні завдання викладені в Постанові Кабінету Міністрів, яку  прийнято у понеділок. На час надзвичайної спеки довелося заборонити вхід та вїзд до лісів, лісосмуг, гаїв тощо, адже саме «людський фактор» - найпоширеніша причина виникнення пожеж.

«Доведеться любителям прогулянок на природі потерпіти задля загальної користі. Наголошую, що такий режим має виконуватись неухильно, - зауважив Микола Азаров. - За це несуть особисту відповідальність керівники місцевих державних адміністрацій, управлінь внутрішніх справ, відомств, у віданні яких знаходяться ліси».

Глава Уряду наголосив на необхідності всюди обладнати і оновити протипожежні смуги, створити запаси засобів гасіння, створити маневрені резерви. Розчистити підїзди і підходи до водоймищ, пожежних резервуарів. Патрулювати потенційно небезпечні території. Роз’яснювати людям елементарні заходи безпеки. Відповідні доручення дані Міністерству з надзвичайних ситуацій, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству аграрної політики та продовольства, Міністерству оборони, Державному агентству лісового господарства, регіональним адміністраціям.

«У підтримання цього особливого вимушеного режиму має включитись і громадськість, - сказав Микола Азаров. - Якщо люди зорганізуються, усвідомлять необхідність виконувати заходи протипожежної безпеки – ми безумовно без втрат пройдемо цей складний період».

 

версія для друку