українська російська англійська
Спільна заява щодо українсько-американського співробітництва в сфері торгівлі та інвестицій
01.08.2012 | 12:18
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра

31 липня 2012 року Торговельний представник США Рональд Кірк та Перший віце-прем’єр-міністр України Валерій Хорошковський оприлюднили спільну заяву, в якій окреслили результати четвертого засідання Українсько-Американської Ради з торгівлі і інвестицій, що відбулося у Вашингтоні.

«На сьогоднішньому засіданні Ради з торгівлі і інвестицій ми розглянули широке коло питань, зокрема захист прав інтелектуальної власності, покращення інвестиційного клімату, розв’язання проблем у двосторонній торгівлі, співробітництво у податковій, сільськогосподарській, митній, авіаційній та космічній сферах, - йдеться в заяві.

Ми обговорили важливість для обох наших країн досягти більшого прогресу в реалізації Плану дій з удосконалення системи захисту прав інтелектуальної власності в Україні, ухваленого у 2010 році (далі – План). США підтримують рішучість України подвоїти зусилля щодо реалізації заходів, зокрема згаданих у Плані, щодо захисту прав на користь українських і американських винахідників та авторів. Сполучені Штати також вітають заплановане Україною збільшення інспекторів з питань інтелектуальної власності, як це передбачено Планом, а також прийняття Україною нового Митного кодексу, що дозволить покращити процедури митної оцінки.

Ми також зробили значний крок вперед у напрямку посилення наших торговельних та інвестиційних відносин, створивши Експертну групу з питань торгівлі з метою полегшення процесу переговорів на робочому рівні з торговельних, інвестиційних і комерційних питань. Шляхом проведення регулярних засідань ця Експертна група дозволить набагато швидше вирішувати торговельні, інвестиційні і комерційні питання між сторонами.

Ми обговорили ситуацію навколо відшкодування Україною ПДВ американським компаніям. Беручи до уваги збільшення Україною відшкодувань заборгованості з ПДВ американським компаніям, починаючи з 2011 року, США вітають намір Уряду України повернути решту заборгованості та здійснювати наступні відшкодування ПДВ більш своєчасно та у спрощеному режимі, як це передбачено чинним законодавством. Ми також обговорили нову систему автоматичного відшкодування ПДВ в Україні та позитивно відзначили намір України зробити її більш прозорою та доступною для більшої кількості компаній.

З огляду на наявність потенціалу економічного зростання в обох наших країнах, ми погодилися продовжувати співпрацю з метою збільшення двосторонньої торгівлі та усунення торговельних бар’єрів між ними. Наші делегації також обговорили регулятивні і науково-технічні аспекти співробітництва в сфері сільського господарства та шляхи розширення торговельних відносин у сільському господарстві і харчовій промисловості.

Крім того, ми обговорили питання цивільної авіації, зокрема питання ратифікації Україною Кейптаунської конвенції, що збільшить фінансові можливості України з придбання літаків та авіаційного обладнання. Ми відзначили, що технічний аудит Федерального управління цивільної авіації США допоможе визначити прогрес України у запровадженні необхідних технічних змін для досягнення відповідності міжнародним стандартам. Цей технічний аудит є наступним кроком для досягнення Україною наміру збільшити кількість польотів українських авіакомпаній до США та укласти угоди код-шерінгу з американськими авіаперевізниками. Після виконання всіх необхідних заходів відбудуться додаткові консультації стосовно майбутньої оцінки України відповідно до Програми міжнародного оцінювання авіаційної безпеки (IASAP). В ході засідання ми також підкреслили наявність перспектив для двостороннього співробітництва в галузі досліджень та реалізації комерційних космічних проектів.

Визнаючи намір Уряду України залучити іноземні інвестиції, а також його зусилля щодо покращення позиції країни в рейтингу легкості ведення бізнесу, що укладається Світовим банком, ми обговорили деякі системні проблеми, які впливають на діловий клімат в Україні.

Обидві країни погодилися провести п’яте засідання Ради в Києві у термін, який буде визначено додатково».

 

Довідково

Українсько-американські торговельні відносини суттєво покращилися протягом останніх років. Після приєднання України до Світової організації торгівлі у 2008 році Україна та США підписали Угоду про торговельне та інвестиційне співробітництво. Відповідно до цієї Угоди була створена Рада з торгівлі і інвестицій – основний робочий механізм для посилення і розширення торговельних відносин між двома країнами. Рада є головним форумом для обговорення торговельних і інвестиційних відносин між Україною та США.

 

 

версія для друку