українська російська англійська
Вірус африканської чуми свиней виявлено на Запоріжжі
01.08.2012 | 13:26
Прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби

Відповідно до повідомлення головного управління ветеринарної медицини в Запорізькій області 30 липня 2012р. у с. Комишуватка Приморського району Запорізької області в особистому господарстві було виявлено падіж свиней. Державною службою ветеринарної медицини Запорізької області було відібрано патологічний матеріал від загиблих  тварин та направлено для дослідження в Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.

При дослідженні патологічного матеріалу методом полімеразної ланцюгової реакції в Державному науково-дслідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи 31 липня 2012 р.  о 14.00 год. виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней (звіт про результати дослідження патологічного матеріалу № 2049п/12 від 31.07.2012).

Ймовірним джерелом інфекції могло бути завезення відпочиваючими з Російської Федерації збудника хвороби з  харчовими продуктами тваринного походження.

31 липня 2012р.  в осередку  виникнення хвороби введено карантинні обмеження, перекрито автомобільну дорогу, що проходить через населений пункт  та забезпечено рух автотранспорту  в об’їзд, створено робочу групу , яка виїхала в Запорізьку область з метою координації дій  з ліквідації  хвороби та не допущення  подальшого розповсюдження збудника хвороби в інші регіони України, зроблено перерозподіл та доставку деззасобів для здійснення оперативних заходів, проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Запорізькій облдержадміністрації, з Міністерством надзвичайних ситуацій узгоджено виділення необхідної кількості напалму для спалювання трупів тварин в ході ліквідації спалаху хвороби.

У зв’язку з вищевказаним, Держветфітослужба звертає увагу  громадян, які утримують свиней в особистих приватних господарствах, про:

- недопущення згодовування тваринам харчових відходів тваринного та невідомого походження;

- недопущення купівлі продуктів тваринного походження в місцях стихійної торгівлі;

- недопущення контакту власних тварин із дикими, синантропними тваринами та сторонніми особами.

З метою локалізації та недопущення розповсюдження збудника хвороби,  на території  виникнення хвороби здійснюються оперативні ветеринарно-санітарні заходи.

 

Довідково: Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) - контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти із свинини, кліщами та механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей та тварин). Вакцини відсутні. Майже все поголів’я свиней, що захворіло, гине. Підозрілі до захворювання тварини знищуються.

версія для друку