українська російська англійська
Транспорт і поштовий зв'язок пристосують для осіб з обмеженими фізичними можливостями
01.08.2012 | 15:23
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Транспортно-дорожня, туристична інфраструктура та об’єкти поштового зв’язку стають доступнішими для людей з особливими потребами. У найближчі п’ять років покращиться обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями, про це йдеться у Програмі зі створення належних умов для доступу людей з інвалідністю до об’єктів транспортно-дорожньої, туристичної інфраструктури та поштового зв’язку на 2012-2016 роки, затвердженої наказом Мінінфраструктури від 24 липня 2012 року № 411.

Так, серед першочергових заходів, які реалізовуватимуться у 2012-2016 роках, - удосконалення законодавчої бази та посилення контролю за її виконанням.

Зокрема вимог до перевізників - дотримуватись законодавчих норм щодо пільгового проїзду інвалідів і осіб, які їх супроводжують, допомагати пасажирам з інвалідністю при посадці та висадці з транспортного засобу тощо. А відтак для власників та орендарів транспортних засобів, якими надаються послуги із перевезення населення буде посилено відповідальність за відсутність на маршрутах транспортних засобів загального користування пристосування для перевезення осіб з ураженням органів зору, слуху, опорно-рухового апарату та інших маломобільних груп населення, а також за надання неякісних транспортних послуг інвалідам. Окрім цього, фахівці Міністерства планують зобов’язати водіїв автобусів, маршрутних таксі, тролейбусів здійснювати зупинки для посадки та висадки пасажирів на відстані не більше, ніж 0,1 м від краю проїзної частини дороги.

У туристичному господарстві при наданні готелям певної категорії враховуватиметься забезпечення безперешкодного доступу людей з інвалідністю до об’єкту.

На відповідність нормам та вимогам забезпечення доступу та перебування пасажирів з обмеженими фізичними можливостями перевірятимуться й громадський транспорт під час його сертифікації.

За належним наданням послуг особам з обмеженими фізичними можливостями постійно стежитимуть керівництво Укрзалізниці, Укрпошти, аеропортів, морських та річкових портів, автостанцій та вокзалів. А для працівників, які задіяні в обслуговуванні осіб з інвалідністю за участю громадських організацій, проводитимуться навчання.

Усі завдання та заходи Програми реалізовуватимуться згідно з вимогами чинних стандартів та норм, які стосуються питання задоволення потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями. Стан доступності об’єктів інфраструктури та поштового зв’язку у Мінінфраструктури моніторитимуть щороку, адже завдання відомства – усунути перепони та бар’єри, що перешкоджають доступу до об’єктів транспортно-дорожньої та туристичної інфраструктури, поштового зв’язку осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Довідка. Програму зі створення належних умов для доступу людей з інвалідністю до об’єктів транспортно-дорожньої, туристичної інфраструктури та поштового зв’язку на 2012-2016 роки розроблено відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», підпункту 4.1.43 підпункту 4.1 пункту 4 Положення про Міністерство інфраструктури , затвердженого Указом Президента України від 12 травня 2011 року № 581, постанови Кабінету Міністрів України від 29 липня 2009 року № 784 «Про затвердження плану заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2009-2015 роки «Безбар’єрна Україна», Конвенції ООН про права інвалідів. Програма спрямована на покращення надання транспортних, туристичних послуг та послуг поштового зв’язку, зокрема особам з обмеженими фізичними можливостями.

 

 

 

версія для друку