українська російська англійська
МНС пропонує обмежити доступ людей до лісів через зростання кількості пожеж
01.08.2012 | 17:26
Прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій

1 серпня у Міністерстві надзвичайних ситуацій України проведено міжвідомчу селекторну нараду з питань попередження і протидії пожежам у природних екосистемах. Захід відбувся за дорученням Прем'єр-міністра Миколи Азарова у зв'язку з тим, що протягом останніх днів в Україні зафіксовано зростання кількості пожеж і площ, пройдених вогнем. У засіданні взяли участь керівництво МНС, головних територіальних та територіальних управлінь МНС в областях, керівництво МВС та Держлісагентства, голови регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. 

На нараді Перший заступник Міністра надзвичайних ситуацій Віталій Бут звернувся до всіх присутніх з проханням вжити додаткових заходів для попередження лісових пожеж. За його словами, на сьогоднішній день особливо складна ситуація склалася в Криму, Херсонській, Луганській, Дніпропетровській, Миколаївській та Сумській областях. 

 «Необхідно максимально обмежити доступ населення та в’їзд автомобільного транспорту на територію лісових масивів починаючи з 1 серпня і до особливого розпорядження. Звертаюся до голів регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з проханням своєчасно організувати всі необхідні заходи, щоб обмежити доступ людей до лісів. До цієї роботи треба залучати працівників лісового господарства,  міліції та підрозділи внутрішніх військ», - наголосив Віталій Бут. 

Він також відзначив, що у випадку виявлення загорань треба негайно залучати необхідну кількість сил і засобів для їх ліквідації, комплексно залучати наземні сили та авіацію, здійснювати гасіння пожеж безперервно в цілодобовому режимі,  а також організовувати спостереження за районом пожежі після її ліквідації для недопущення повторних загорань. 

Віталій Бут також пропонує продовжити проводити рейдові перевірки лісових масивів із залученням представників місцевих органів влади, Держлісагенства, МНС та МВС. 

Крім того, перший заступник Міністра МНС звернувся до представників місцевої влади та Держлісагентства з проханням максимально сприяти у вирішенні питань забезпечення залучених до гасіння лісових пожеж наземних сил і пожежної авіації пально-мастильними матеріалами, харчуванням та надавати допомогу у їх розміщенні. 

Віталій Бут наголосив, що своєчасно вжиті скоординовані спільні заходи дозволять утримати ситуацію контрольованою та зменшити негативні наслідки від пожеж в природних екосистемах.

 

 

версія для друку