українська російська англійська
Дмитро Табачник: Цьогорічна вступна кампанія є рекордною за кількістю заяв
02.08.2012 | 14:27
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

За числом поданих заяв цьогорічна вступна кампанія є рекордною за усі роки незалежності України. Про це 2 серпня заявив Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник під час прес-конференції, присвяченій першим підсумкам вступної кампанії 2012 року.

31 липня завершився головний етап вступної кампанії – прийом документів, а вже 1 серпня оприлюднено перші списки рекомендованих к зарахуванню до вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації.

Дмитро Табачник нагадав присутнім про те, що вступна кампанія проводилася за участю громадських спостерігачів, а отже,  процес відбувався під неухильним громадським контролем.

«Важливою новацією цьогорічної кампанії стала робота всіх вищих навчальних закладів незалежно від рівня акредитації та форми власності в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, що забезпечило прозорість вступної кампанії, оперативність отримання даних про перебіг прийому заяв та унеможливило будь-які зловживання. Всього до Єдиної державної електронної бази підключено 1078 вищих навчальних закладів та їх структурних підрозділів. За числом поданих заяв цьогорічна вступна кампанія є рекордною за всі роки незалежності України. За даними Єдиної бази за період з 2 по 31 липня до приймальних комісій надійшло 1 901 500 тисяч заяв вступників на участь у конкурсному відборі на вступ до вищих навчальних закладів. Якщо точно називати цифру – 1 901 503 заяви. Тобто цього року значно розширено можливості вступників щодо отримання вищої освіти та вибору вищого навчального закладу», - наголосив Міністр.

Усього в рамках цьогорічної вступної кампанії 620 040 осіб виявили бажання здобути вищу освіту за освітньо-кваліфікаційними рівнями «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст» та «магістр».

«Уперше у цьому році дистанційне подання електронної заяви на участь в конкурсному відборі до вищого навчального закладу було запроваджено в національному масштабі. Скористатися перевагами дистанційного подання заяв мали можливість вступники, які подавали заяви на денну форму навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра. Загалом же лише за електронною системою подали майже 68 тисяч осіб, які відправили 282 тисячі електронних заяв – це кожен третій бажаючий стати бакалавром та кожна четверта з отриманих вищими навчальними закладами заяв на освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра», - поінформував Дмитро Табачник.

Усього, за словами Міністра, у Єдиній державній електронній базі з питань освіти на програму молодшого спеціаліста зареєстровано 285 248 заяв, на програму бакалавра – 1 131 486 заяв, на програму спеціаліста – 222 183 заяви, магістра – майже 95 тис. заяв. Ці заяви на програму молодшого спеціаліста подали 186 209 вступників, на програму бакалавра – 271 209, спеціаліста – 157 043, магістра – майже 79 тис. вступників.

Окрім того, Міністр Дмитро Табачник оголосив п’ятірку лідерів серед вищих навчальних закладів за кількістю поданих заяв за весь період вступної кампанії. «Найбільше заяв надійшло до Київського національного університету імені Тараса Шевченка - 45,5 тис., Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» - 41 тис., Львівського національного університет імені Івана Франка – 40  тис., Національного авіаційного університету – 35 283 заяви та Національного університету «Львівська політехніка» - майже 33 тис. заяв».

 

версія для друку