українська російська англійська
Дмитро Табачник: Підвищення прохідного балу до 140 - не перешкода, а стимул для абітурієнтів
02.08.2012 | 16:24
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

«Рівень підготовки цьогорічних вступників був досить високим», - заявив Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник 2 серпня на прес-конференції щодо перших підсумків вступної кампанії 2012 року. Її результати продемонстрували: підвищення прохідного балу до 140 – не перешкода, а стимул для абітурієнтів.

Це також підтвердив ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський, за участю якого відбувся захід.

За словами Дмитра Табачника, вступники-2012 мали високі рейтингові показники. Особливо помітно це було у розрізі вступної кампанії серед найбільш популярних навчальних закладів України. Наприклад, у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка конкурс серед осіб, які мають більше 140 балів за результатами ЗНО, і подавали документи для вступу на повний курс навчання на денній формі бакалаврату, склав майже 14 осіб на місце. За такими ж показниками, конкурс у Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» - 9 осіб на місце, у Львівський національний університет імені Івана Франка – 13,5, у Національний авіаційний університет – 17, у Національний університет «Львівська політехніка» - 12 осіб на місце. «Таким чином, побоювання тих, хто вважав, що запровадження 140 балів з профільних предметів призведе до зменшення кількості вступників, не виправдалися», - розповів Міністр.

Окрім того, абсолютна більшість вищих навчальних закладів державної форми власності мають високі конкурси на місця державного замовлення з числа осіб, які мають 420 і більше балів, тобто з сумою трьох сертифікатів не менше 140 балів. Як зазначив Міністр, підвищення прохідного балу із профільних предметів до 140 балів дозволяє відібрати справді кращих вступників. Серед абітурієнтів -  430 переможців IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів, 417 учнів - членів Малої академії наук України, що захистили науково-дослідницькі роботи, а кількість вступників, бали сертифікату ЗНО яких є вищими за 185, становить понад 34 тисячі.

«Хочу наголосити, що головною метою підвищення прохідного балу із профільних предметів до 140 було і є намагання якісно покращити контингент студентів вищих навчальних закладів», - заявив Дмитро Табачник. Окрім того, кожен вищий навчальний заклад залишає за собою право збільшення прохідного балу із предметів, що належать до профільних. «Рейтингові ВНЗ країни підвищують прохідний бал із профільних предметів, і я вважаю це правильним», - висловився з цього приводу Міністр.

У свою чергу, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський підкреслив, що підвищення прохідного балу до 140 – крок не лише своєчасний, але й необхідний: «Ми уже не перший рік працюємо за системою прохідного балу не нижче 140, і ніяких проблем із зменшенням бажаючих вступити не виникало – навпаки, їх кількість збільшувалася. Стосовно абітурієнтів ми сповідуємо принцип: не кількість, а якість».

 

версія для друку