українська російська англійська
У Мінкультури щомісяця звітуватимуть начальники облуправлінь
02.08.2012 | 16:48
Прес-служба Міністерства культури

Центр та регіони України мають виступити єдиним фронтом у відстоюванні інтересів культури.  Про це сказала заступник Міністра культури Олександра Губіна на спільній нараді Мінкультури та начальників управлінь культури облдержадміністрацій, яка відбулася у Національному заповіднику «Софія Київська».

Олександра Губіна підкреслила, що мета наради полягає, насамперед, у тому, щоб у Міністерстві з перших вуст почули про нагальні проблеми галузі культури на місцях та обговоренні спільних дій щодо вирішення цих проблем.

«Міністерство має формувати державну політику в галузі культури, в тому числі й шляхом формування стратегічних цілей. Для цього ми повинні синхронізувати свої дії з вашими. На жаль, сьогодні не існує чітко викреслених напрямків руху, у зв’язку з чим ми не маємо узгоджених дій, виникають розбіжності, які не йдуть на користь розвитку культури», - зауважила заступник Міністра.

Стратегічні напрямки розвитку культурного простору закладено в Концепції гуманітарного розвитку України та Концепції Державної цільової національно-культурної програми розвитку культури і мистецтва на період до 2017 року. Саме прийняття цих документів дозволить консолідувати роботу всіх органів влади у галузі культури. Але готуватися до такої роботи потрібно вже сьогодні. У цьому контексті Олександра Губіна повідомила, що Колегія Мінкультури прийняла рішення щомісяця заслуховувати звіти начальників обласних управлінь культури про стан справ у сфері культури кожної області.

За підсумками засідання було прийнято рішення проводити такі наради систематично. Планується, що кожне наступне засідання буде присвячено конкретному напрямку: музейній, бібліотечній, цирковій справам, мистецькій освіті тощо.

 

 

версія для друку