українська російська англійська
В Україні відновлюється судноремонт та кораблебудування
02.08.2012 | 17:49
Прес-служба Міністерства оборони

«Національний флот відчуває підвищену увагу з боку держави щодо відновлення технічної готовності кораблів і суден», - наголосив командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Юрій Іл’їн під час службової наради, яка відбулася під його керівництвом у командуванні українського флоту.

«Останнім часом змінені стратегічні підходи до цієї справи: від підтримання, ремонтів окремих вузлів і механізмів – до комплексних ремонтів кораблів з повним відновленням їх бойового потенціалу», – підкреслив віце-адмірал Юрій Іл’їн.

Як додав командувач, на сьогодні ремонтні роботи з відновлення технічної готовності планово ведуться на 7 кораблях і суднах ВМС України.

Так, Чорноморський суднобудівний завод проводить комплексний ремонт судна «Переяслав». Наступного тижня великий десантний корабель «Костянтин Ольшанський»  також зайде до Чорноморського суднобудівного заводу для ремонту, а на початку вересня фахівці-судноремонтники цього підприємства розпочнуть ремонт ракетного корвету «Придніпров’я».

Активно готується до постановки в ремонт до Севастопольського судноремонтного заводу імені Орджонікідзе флагман українського флоту фрегат «Гетьман Сагайдачний». Корабель пройде ремонт відповідно до комплексного плану його підготовки щодо участі в антипіратській операції «Океанський щит».

«Всі ці кораблі ремонтуватимуться комплексно – «від кіля до клотика». І це переконливо свідчить, що керівництво держави і оборонного відомства піклується про флот, зміну стратегії та підходів до питань судноремонту», – наголосив командувач ВМС ЗС України.

У 2012 році заплановано провести комплексний ремонт 11 кораблів зі складу бойового ядра флоту. Крім того, тривають роботи з відновлення технічної готовності чотирьох суден забезпечення, одного літального апарату. Запланований підтримуючий ремонт ще на восьми літальних апаратах.

На переконання командувача флоту, кардинальне покращення ситуації із судноремонтом бойового ядра ВМС ЗС України було б неможливим без суттєвого збільшення обсягів фінансування заходів з відновлення технічної готовності кораблів і суден.

«За бюджетною програмою «Відновлення боєздатності, утримання, експлуатація та ремонт озброєння й військової техніки» у 2012 році до Військово-Морських Сил надійшло 172 млн. грн. Минулого року на дані цілі було виділено лише 36 млн.», – повідомив віце-адмірал Юрій Іл’їн.

Він також додав, що хід ремонту кораблів і суден тримає на особистому контролі Міністр оборони України Дмитро Саламатін.

У ході наради командувач ВМС ЗС України поставив завдання посадовим особам підготувати засідання Військової ради флоту з питань відновлення технічної готовності бойового ядра корабельного складу. Для оперативного вирішення проблемних питань на засідання Військової ради планується запросити представників судноремонтної промисловості.

 

версія для друку