українська російська англійська
Микола Азаров: Україна сконструювала пусковий стіл за проектом "Циклон-4"
03.08.2012 | 12:39
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна завершила роботи зі спорудження пускового столу в рамках реалізації спільного з Бразилією проекту створення космічного ракетного комплексу "Циклон-4".

Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров у п'ятницю під час зустрічі з Міністром науки, технологій та інновацій Бразилії Марком Антоніо Рауппом.

"Наше співробітництво у космічній галузі в рамках програми "Циклон-4" на пусковому центрі Алкантара вступає у завершальну стадію, тому ми хочемо звернути вашу увагу на необхідність позитивного рішення бразильською стороною щодо фінансування будівництва об'єкта. Зі свого боку, хочу вас поінформувати, що практично завершено розробку пускового столу. І ви сьогодні зможете відвідати дніпропетровський завод (КБ "Південне" ) та на власні очі побачити це обладнання", - сказав Микола Азаров.

Він нагадав, що за проектом "Циклон-4" українська сторона здійснює розробку та виготовлення наземного технологічного обладнання, яке необхідне для виконання повного комплексу робіт із ракетою-носієм на пусковому центрі Алкантара в процесі підготовки до запуску української ракети-носія "Циклон-4". Водночас, бразильська сторона здійснює будівництво капітальних споруд та комунікацій на всіх об'єктах наземного комплексу.

Глава Уряду додав, що вже зараз спеціалісти наших країн приступили до обговорення спільної розробки і створення ракети-носія нового покоління "Циклон-5" та кооперації зі створення супутників тощо.

"Надзвичайно цікавою є спільна розробка ракетоносія нового покоління "Циклон-5" та кооперація у створенні супутників і моторобудуванні, також ми готові співпрацювати з бразильською стороною щодо створення спільних підприємств, які випускатимуть продукцію за українськими технологіями", - зазначив Микола Азаров.

У свою чергу, Марк Антоніо Раупп наголосив, що позитивний досвід співпраці України та Бразилії у космічній галузі необхідно розповсюджувати і на інші сфери. "Наші перспективи розвитку космічної галузі є надзвичайно перспективними - необхідно цей позитивний досвід розповсюджувати і на інші сфери", - сказав він.

Довідка. Договір між Україною та Бразилією про довгострокове співробітництво щодо використання ракети-носія "Циклон-4" на пусковому центрі Алкантара підписаний 21 жовтня 2003 року. Будівництво комплексу в Бразилії почалося у вересні 2010 року. Проектом передбачено створення космічного пускового центру на території діючого бразильського космодрому Алкантара. Перший пуск ракети-носія "Циклон-4" заплановано на кінець 2013 року.

 

 

 

версія для друку