українська російська англійська
МНС оперативно реагує на всі лісові пожежі
03.08.2012 | 14:22
Прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій

У разі виявлення пожежі у лісових масивах Міністерство надзвичайних ситуацій оперативно реагує на них та негайно підключається до ліквідації займання. Про це під час брифінгу повідомив директор Департаменту управління рятувальними силами Григорій Марченко.

 «Першопочатково, коли вибудовувалась система захисту, відповідно до усіх відомчих документів, МНС підключалося до гасіння пожежі лише у випадку, коли вона загрожувала життю громадян або переростала у надзвичайну ситуацію. Натомість ці задачі виконувала місцева пожежна охорона і відомча пожежна охорона Державного агентства лісових ресурсів. Практика показала, що такий підхід не є раціональним. І було прийнято рішення, що МНС приступає до гасіння негайно, незалежно від масштабів загорання. Разом з місцевими органами влади, Держлісгоспом, Міністерством аграрної політики, ми постійно моніторимо ситуацію та вживаємо заходи для недопущення виникнення лісових пожеж. Звісно це додаткове навантаження на особовий склад Міністерства та техніку, але воно виправдане. Завдяки цьому в минулому році нам вдалося зменшити у 7 разів територію лісу, пройдену вогнем. У цьому році ситуацію також утримуємо контрольованою», - наголосив Григорій Марченко.

 Директор Департаменту управління рятувальними силами, відзначив, що сили та засоби МНС наразі знаходяться у стані підвищеної готовності. У разі необхідності залучається авіація, зокрема в розпорядженні МНС є 5 вертольотів та 4 літаки з водозливними пристроями. Вони знаходяться в режимі чергування. Робота пожежників триває у цілодобовому режимі. При цьому після ліквідації пожеж організовується спостереження за даним районом для недопущення повторних загорань. Також спільно з Державною інспекцією техногенної безпеки проводяться рейдові перевірки лісових масивів.

 

версія для друку