українська російська англійська
У пожежонебезпечний період кількість загорань за добу збільшується втричі
03.08.2012 | 14:50
Прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій

Через спеку у більшості регіонів України оголошено найвищий рівень пожежної небезпеки. У цей період кількість лісових пожеж за добу збільшується втричі. Про це під час брифінгу повідомив директор Департаменту управління рятувальними силами Григорій Марченко.

«За попередню добу в Україні сталося 525 пожеж, з них 400 – це пожежі в природних екосистемах. Це при тому, що зазвичай за добу у нас близько 150 виїздів. Ви бачите, що у такий період кількість загорань збільшується більше, ніж втричі. Основна причина – необережне поводження з вогнем. Але в деяких випадках мова іде й про свідомі підпали», - повідомив Григорій Марченко.

Директор Департаменту також відзначив, що через ризик виникнення масштабних пожеж  Уряд звернувся до місцевої влади з проханням переглянути  відкриття сезону полювання: в різних регіонах терміни визначатимуть окремо, в залежності від погодних умов та регіональних особливостей.

Також Григорій Марченко повідомив, що для недопущення виникнення масштабних пожеж громадянам тимчасово обмежено відвідувати ліси.

«Вчора відповідно до рішення Уряду було прийнято рішення обмежити відвідування громадянами лісів, поки в Україні утримується надзвичайний рівень пожежної небезпеки. Відповідні рішення будуть прийматися місцевою владою. Державне агентство лісових ресурсів або місцева влада вживатимуть заходи, щоб не допускати громадян в лісові масиви. Вони патрулюватимуть місцевість та контролюватимуть поведінку людей. Відповідно також залучатимуться фахівці МВС», - сказав він.

У зв'язку з цим Директор Департаменту цивільного захисту Василь Стоєцький звернувся до громадян з проханням відповідально поставитися до даної проблеми: «Ми хочемо звернутися до населення з проханням дотримуватися всіх правил пожежної безпеки, прислухатися до порад фахівців, відповідально поставитися до даної проблеми і відмовитися від прогулянок в ліс. Всім відомо, що фактично будь-яка лісова пожежа – це людський фактор. Вчора у нас була відеоконференція, під час якої представник МВС доповів, що на сьогодні уже порушено 8 кримінальних справ щодо порушення правил пожежної безпеки, які призвели до загорань в лісах. Тому я ще раз звертаюсь до громадян з проханням бути свідомими і утриматись від виїздів у ліс».

 

версія для друку