українська російська англійська
Підводний човен "Запоріжжя" успішно провів випробування на перископній глибині
05.08.2012 | 11:43
Прес-служба Міністерства оборони

У рамках ходових випробовувань 3 серпня підводний човен ВМС Збройних сил України “Запоріжжя” здійснив черговий вихід в море.

У морі екіпаж підводного човна разом з представниками промисловості перевірив роботу вузлів і механізмів з урахуванням висновків, зроблених під час пробного занурення, що відбулося 18 липня з виконанням вивіски та кренування, а також в ході інших виходів в море субмарини.

Під час відпрацювання завдань вивіски та кренування підводний човен “Запоріжжя” вперше здійснив занурення на перископну глибину. Підводний човен занурився на глибину 14 метрів, після чого дав хід і сплив на поверхню на ходу.

За словами голови приймальної комісії, начальника штабу Центру морських операцій  Військово-Морських сил Збройних сил України капітана 1 рангу Романа Гладкого, екіпаж «Запоріжжя» під час виходу в море діяв впевнено і грамотно.

«Виконання вивіски та кренування із зануренням на перископну глибину є одним із найбільш складних етапів ходових випробувань, тому разом з представниками промисловості ми ретельно до нього готувалися. Ретельно перевірялися здійснені розрахунки, виконано комплекс заходів щодо забезпечення безпеки підводників», – зазначив капітан 1 рангу Роман Гладкий. – «Екіпаж з честю впорався з цим відповідальним завданням, випробування на перископній глибині пройшло успішно».

Пошуково-рятувальне забезпечення ходових випробувань в морі здійснювали рятувальний буксир «Кременець» та санітарний катер «Сокаль» українських ВМС. Крім того, за спільної домовленості в базі в готовності перебували визначені сили та засоби Чорноморського флоту Російської Федерації. 

Довідка. У період з 18 по 20 липня 2012 року тривав черговий етап ходових випробувань підводного човна “Запоріжжя”, під час якого українськими підводниками успішно здійснене пробне занурення підводного човна. В ході пробного занурення було відпрацьовано вивіску та кренування підводного човна, фахівцями ремонтного підприємства на практиці перевірені теоретичні розрахунки.

 

версія для друку