українська російська англійська
На Вінниччині завершено розмежування первинного та вторинного рівнів надання меддопомоги
07.08.2012 | 11:56
Вінницька ОДА

Наразі у Вінницькій області, яка є пілотною в здійсненні медичної реформи створено 35 центрів первинної медико-санітарної допомоги, з них 8 - у містах і 27 - в сільських районах. Всі вони отримали державну реєстрацію як юридичні особи, а їх фінансування здійснюється з місцевих бюджетів.

В області працюють 262 заклади та підрозділи сімейної медицини, з них 176 амбулаторії загальної практики-сімейної медицини, 88 дільниць і відділень та 921 фельдшерсько-акушерський пункт.

На Вінниччині жодна з існуючих лікарських амбулаторій не була закрита, відбувається їх поступова реорганізація (по мірі підготовки сімейних лікарів) в сімейні амбулаторії – заклади з більш досконалою організацією медичної допомоги. Крім того, такі заклади створюються і на базі фельдшерсько-акушерських пунктів, якщо кількість населення на території обслуговування перевищує 1000 жителів, таких у минулому році створено 25.

У 2011 році для забезпечення дієвої роботи закладів охорони здоров’я первинної мережі (амбулаторій ЗПСМ та ФАПів) втричі збільшені видатки на медикаменти, в тому числі і на невідкладну медичну допомогу, в порівнянні із аналогічним періодом 2011 року (2010 рік – 931,1 тис.грн, 2011 рік – 2968,0 тис.грн.)

За рахунок перевиконання дохідної частини обласного бюджету додатково спрямовано на утримання медичних закладів 28 млн. 388 тис.грн.

Проведено капітальні ремонти в кожному третьому закладі первинного рівня(близько 300 амбулаторій та ФАПів). Для чого залучено понад 2 млн. грн. позабюджетних коштів. У першому півріччі поточного року завершено ремонти у 162-х медичних закладах. Продовжуються ремонтні роботи у 41 амбулаторії загальної практики сімейної медицини та на 90 фельдшерсько-акушерських пунктах. А в рамках реалізації пілотного проекту в регіоні на 2012 рік заплановано провести ремонтні роботи на 674 об’єктах – 162 амбулаторії та 512 ФАПів.

Загалом медичними закладами області у першому півріччі освоєно на поточні, капітальні ремонти та реконструкції лікувально-профілактичних закладів 5, 94 млн. грн., в тому числі на первинну ланку – 2,9 млн. грн..

Зокрема відкрито сателітне відділення амбулаторного гемодіалізу Центру нефрології та діалізу Вінницької обласної клінічної лікарні ім. Пирогова на базі Немирівської ЦРЛ. Для проведення ремонтних робіт та придбання обладнання витрачено 1,5 млн. грн..

Загальна вартість реконструкції торакального відділення Вінницького обласного клінічного онкологічного диспансеру, завершеного у квітні, становить 3,9 млн. грн.

В поточному році планується завершити будівельно-монтажні роботи хірургічного корпусу обласної клінічної лікарні ім.. Пирогова, де освоюються виділені кошти в сумі 82,75 млн. грн..

В стадії завершення реконструкція будівель обласного Бюро судмедекспертизи на суму 3,27 млн. грн..

Ведеться будівництво приміщення для розміщення Вінницького обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, для цього з державного бюджету виділено 2,1 млн.грн..

 

версія для друку