українська російська англійська
Жнива підходять до завершення
08.08.2012 | 20:11
Прес-служба Міністертсва аграрної політики та продовольства

Цьогорічні жнива підходять до завершення у зонах Лісостепу та Полісся, а в Степу – завершені. Наразі вітчизняні аграрії вже зібрали 25,1 мільйона тонн ранніх зернових і зернобобових культур. Жодних підстав говорити про проблеми у забезпеченні продовольчої безпеки немає. Про це повідомив директор Департаменту економічного розвитку та аграрного ринку Міністерства аграрної політики і продовольства України Сергій Кваша.

«Станом на 8 серпня в Україні зібрано врожай ранніх зернових і зернобобових культур з 99,7% площ, намолотили 25,1 мільйона тонн, з яких пшениці – 16,3 мільйона.  Цих обсягів достатньо для забезпечення безпеки на українському продовольчому ринку, а також для забезпечення потреб тваринництва», – зазначив Сергій Кваша.

За словами директора Департаменту, завдяки збільшенню резервів продовольчого зерна в Аграрному фонді, у 2012 році його загальний обсяг буде становити понад 2 мільйони тонн. Такі запаси стануть рекордними за всі роки існування Аграрного фонду та сприятимуть стабілізації цін на внутрішньому ринку.  

«Щодо цінової доступності, то ми зможемо мати зерно приблизно по 1800 гривень за тонну. При переробці його на борошно це дозволить мати ціну на внутрішньому ринку 2880 гривень за тонну борошна вищого ґатунку.  Таким чином, є всі підстави говорити про те, що у контексті ринку зерна та впливу на продовольчу безпеку, ці інструменти будуть реалізовані з метою формування цінової доступності для українського споживача», – зазначив директор Департаменту.      

Нагадаємо, що Прем’єр-міністр Микола Азаров та Міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк неодноразово говорили про те, що в Україні є всі умови для забезпечення відкритості українського зернового ринку, а  також є  можливість не тільки забезпечити продовольством країну, але й продовжувати інтенсивну експортну політику на зовнішні ринки.

 

версія для друку