українська російська англійська
Збройні сили забезпечують протипожежний захист військових об'єктів
09.08.2012 | 13:09
Прес-служба Міністерства оборони

У зв’язку з аномально сухою та спекотною погодою, яка встановилася на всій території нашої держави, у з’єднаннях, частинах та установах Збройних сил України активно проводиться комплекс організаційних і практичних заходів щодо підвищення рівня пожежної безпеки.

 Особлива увага при цьому звертається на запобігання виникнення лісових і степових пожеж поблизу потенційно небезпечних військових об’єктів, в ході занять з бойової підготовки на полігонах та у місцях постійної дислокації.

Зокрема, в усіх військових частинах по периметрах складів ракетно-артилерійського озброєння та паливно-мастильних матеріалів додатково встановлені резервуари з водою. Під час проведення робіт на технічних територіях складів визначені додаткові пожежні розрахунки, які у разі необхідності залучатимуться для гасіння пожеж, у тому числі за межами військових містечок. Посилені наряди пожежних розрахунків під час проведення бойових стрільб. У парках бойових машин збільшена кількість засобів пожежегасіння. Щоденно з пожежними підрозділами проводяться заняття з тактики гасіння, щотижнево – з розв’язання пожежно-тактичних задач. Екіпажі пожежних танків ГПМ-54 постійно перебувають у повній бойовій готовності.

В режимі подвійної пильності виконують функціональні обов’язки військовослужбовці та працівники арсеналів, баз, складів зберігання ракет, боєприпасів та ракетного палива. Під час тактико-спеціальних тренувань за місцями дислокації військових частин особовий склад в комплексі відпрацював увесь алгоритм дій щодо ліквідації наслідків умовних надзвичайних ситуацій природного й техногенного характеру, питання щодо налагодження взаємодії з органами місцевого самоврядування, виконавчої влади, а також представниками інших силових відомств під час ліквідації надзвичайної ситуації.

Заздалегідь командним складом військових частин Збройних сил України було визначено коло завдань та затверджено плани відповідних запобіжних заходів, спрямованих на недопущення виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру на усіх арсеналах, базах та складах. Враховуючи аномально високу температуру повітря, наразі на усіх цих військових об’єктах реалізується й низка додаткових заходів щодо забезпечення їхньої живучості та вибухопожежобезпеки.

Крім того, посилено контроль за спостереженням усього периметру технічної території й території забороненої зони та, передусім, за сховищами та відкритими майданчиками, де зберігаються боєприпаси.

Заходи здійснюються у чіткій відповідності до ухвалених вищим командуванням рішень, а хід виконання відповідних протипожежних робіт знаходиться під постійним контролем керівництва Міністерства оборони та Генерального штабу ЗС України.

 

 

версія для друку