українська російська англійська
Микола Азаров: Уряд збільшить видобуток українського вугілля
09.08.2012 | 16:02
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд продовжить реалізацію програм щодо збільшення власного видобутку вугілля. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час відвідування Шосткинського казенного підприємства «Казенний завод «Імпульс».

«Ми прийняли рішення розвивати видобуток вугілля. Це надзвичайно складне рішення, оскільки для цього потрібні величезні капіталовкладення, це багато років, це низька рентабельність. Тобто необхідно вкласти великі кошти, а повернути їх ми зможемо років через 20. Але іншого шляху у нас немає. Ми будемо збільшувати видобуток вугілля», - сказав Микола Азаров.

Прем’єр-міністр нагадав, що у зв’язку з надвисокою ціною  російського газу Уряд переводить енергоблоки вітчизняних ТЕЦ з газу на вугілля. Відповідно, зазначив Глава Уряду, потрібно більше видобувати вугілля.

Він додав, що після початку реалізації цієї програми Україна вже збільшила видобуток вугілля на 4 млн. тонн.

«Зараз ми уже видобуваємо приблизно на 4 млн. тонн вугілля більше, а отже, з’явилася потреба більше активізувати гірничо-підривні роботи, відповідно, збільшилася потреба у вашій продукції», - сказав Микола Азаров. Він також підкреслив, що реалізація програми дозволить також збільшити кількість робочих місць у суміжних галузях.

Нагадаємо, що держбанк Китаю готовий надати Україні кредит у розмірі 3,656 млрд. доларів для реалізації проекту із заміщення російського газу українським вугіллям.

версія для друку