українська російська англійська
Реформування кримінальної юстиції щодо неповнолітніх: пілотний проект
09.08.2012 | 17:15
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

В УМВС України в Івано-Франківській області відбулася зустріч керівника Управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України Олексія Лазаренка   та представників українсько-канадського проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні». Під час неї керівник проекту Таня Сенфорд-Амар (Канада) ознайомила присутніх з основними принципами запровадження моделі співпраці між міліцією, соціальними службами, освітніми установами та неурядовими організаціями щодо вдосконалення роботи з профілактики вчинення злочинів неповнолітніми.

«Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» є пятирічним проектом технічної допомоги, що фінансується агентством міжнародного розвитку та виконується канадською неурядовою організацією у співпраці з Міністерством Генерального соліситора та громадської безпеки Уряду провінції Альберта (Канада). Цей проект сприяє розробці ефективної системи правосуддя для неповнолітніх, які перебувають у конфлікті з законом.

Як повідомив керівник УКМСД МВС України полковник міліції Олексій Лазаренко, розроблена модель покращення послуг у сфері кримінальної юстиції щодо неповнолітніх апробовуватиметься пілотно у двох регіонах України, зокрема, у містах Івано-Франківську та Мелітополі Запорізької області.

На сьогодні в Україні майже 53 відсотки неповнолітніх, які відбувають покарання у виховних колоніях, опинилися там через вчинення повторних злочинів. Незважаючи на те, що чинне законодавство передбачає можливість звільнення неповнолітніх від кримінальної відповідальності за злочини, вчинені вперше та нетяжкі, нині існуюча система роботи з ними не є досконалою у плані перевиховання та запобігання злочинності серед неповнолітніх. Автори проекту ставлять за мету розробити та упровадити на практиці дієвий механізм надання допомоги неповнолітнім правопорушникам, який спонукав би їх утримуватися від вчинення злочинів. Передбачається, що в роботі проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» візьмуть активну участь неурядові громадські організації, в тому числі, молодіжні, заклади позашкільної освіти, церква. Крім того, у рамках дії проекту будуть розроблені рекомендації для суддів, які здійснюють розгляд справ про злочини неповнолітніх.

версія для друку