українська російська англійська
Сенатор Конгресу США високо оцінив роботу Міністра оборони України
10.08.2012 | 10:27
Прес-служба Міністерства оборони

9 серпня 2012 року Міністр оборони України Дмитро Саламатін провів зустріч з делегацією Сполучених Штатів Америки на чолі з Сенатором Конгресу США паном Ричардом Лугаром.

До складу американської делегації також входили Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні пан Джон Теффт, керівник секретаріату меншості Комітету у закордонних справах Сенату США пан Кеннет Майерз, заступник Міністра оборони США пан Енді Вебер, акредитовані в Україні американські військові аташе, а також інші посадові особи Сенату США, Міністерства оборони США та Посольства США в Україні.

Сторони обговорили поточний стан і перспективи співпраці України та США в оборонній сфері, напрями розширення двостороннього співробітництва.

Міністр оборони України Дмитро Саламатін поінформував американську сторону щодо аспектів реформування збройних Сил України.

«Наші зусилля спрямовані на те, щоб привести нашу Армію у відповідність до кращих військових стандартів провідних країн світу. Відновлюються бойові спроможності військ (сил). Ведеться робота над новими бойовими статутами, документами з питань підготовки, застосування та логістики. Впевнений, що за 1,5-2 роки Україна матиме зовсім інші за якістю Збройні Сили, а провідні держави світу – ще більш надійного партнера», – наголосив Дмитро Саламатін.

«Ваша робота за півроку на посаді Міністра оборони України – ефективна. Кращим підтвердженням цьому є та кількість літаків, які пролетіли на святкуванні Дня Повітряних Сил над українськими містами. Це переконало усіх, що, незважаючи на проблеми, влада робить усе, щоб забезпечити надійний захист своїх громадян, - заявив під час зустрічі з Міністром оборони у Києві Сенатор Конгресу США Ричард Лугар.- Я вас вітаю з результатами, яких вам вдалося досягти на посаді Міністра оборони України».   

У ході розмови заступник Міністра оборони США Енді Вебер також відмітив, що адміністрація Президента Барака Обами цінує ті зміни, які відбулися за останні півроку у галузі оборони і безпеки України. Він також наголосив, що одним із важливих аспектів нової Оборонної стратегії США є зміцнення відносин з ключовими партнерами, одним з яких є Україна, тому американська сторона готова працювати над новими спільними ініціативами.

Наприкінці зустрічі сенатор Ричард Лугар відзначив, що високо цінує рівень співпраці та порозуміння, що склався між Україною та Сполученими Штатами Америки за 20 років, подякував за дружню зустріч та побажав подальших успіхів у справі зміцнення обороноздатності Україні.

 

версія для друку